Ekonomi

Hedef “Turizmde Lig Atlama”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yeni hedeflerinin 2023’te 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir olduğunu belirtti.

Ülkemizdeki turizm hedeflerini yakalamak için gereken özgüvene, ülke zenginliği olarak zaten sahip olduklarını, akabinde altyapının geldiğini bahseden Bakan Ersoy, ilk işinin Eğitim Bakanlığı ile Turizm Meslek okullarında değişim için protokol imzalamak olduğunu, sektörün ihtiyaçlarına yanıt verecek bir eğitimin oluşturulacağını söyledi.

Bakan Nuri Ersoy, bu liselerde 3 yabancı dile kadar eğitimin artık verilebileceğini kaydetti. Bu okullardaki öğrencilerin her yıl 20 Nisan-20 Ekim arasında işletmelerde çalışacağını böylece hem sektörün kalifiye eleman ihtiyacının karşılanacağını, hem de işbaşında eğitimin sağlanacağını söyledi. Ayrıca bundan sonraki adımda turizm yüksek okullarını ele alıp, bu okullarda örneğin gastronomi için uzmanlaşmaya odaklanılacağını söyledi. Turizmde gelirleri artırmak için tanıtıma ağırlık vermek gerektiğini, işletmelerin tanıtıma ağırlık vermediklerini, tanıtım yapılmadığı takdirde bir üst lige çıkmanın imkansız olduğunu söyledi.

Turist sayısının artmasıyla beraber ülkemizdeki işletmelerinde bu durumdan kârlı çıkacaktır. Temennimiz hem devletimizin hem de işletmelerin ekonomisine katkı sağlasın.

Turizm sektörünün içinden gelmesi hasebiyle Bakanımız Ersoy’un turizm alanındaki hususların ve gelişmelere hakim olduğu anlaşılıyor. Turizm ve Kültür Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy’a görevinde muvaffakiyet diliyorum.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.