Teknoloji-İnternet

Hız canavarı: TP-LINK Archer C7

Pinterest LinkedIn Tumblr

tp-lınk-ac1750

TP-LINK, yeni nesil kablosuz ağ standardı olan 802.11ac’yi destekleyen ve toplam 1750Mbps hıza ulaşan yeni nesil router’ını satışa sundu.

İster kablolu, ister kablosuz ultra hızlı bağlantı
TP-LINK Archer C7, Gigabit kablolu bağlantı desteği de sunuyor. Bir adet WAN (geniş alan ağı), dört adet LAN (yerel ağ) bağlantı girişi bulunan ürün ile standart Ethernet bağlantısından 10 kat daha fazla hız elde edilebiliyor. Böylece evlerde ya da ofislerde son derece hızlı kablolu bağlantı sunan ürün, tüm cihazların bağlanabileceği yüksek performanslı merkezi bir cihaz olarak ideal çözüm oluşturuyor.
Harici 3, dahili 3 olmak üzere toplam 6 anteni bulunan Archer C7 router, geniş mesafelerde de yüksek hızı korumayı sağlıyor. Ürünün 5dBi’lik harici üç anteni 5GHz bandına, dahili üç anteni de 2.4GHz bandına hizmet veriyor. Büyük evler ya da ofisler için inanılmaz kablosuz kapsama alanı ve güvenlik sunuyor.

TP-LINK Archer C7 model router’da iki adet çok işlevli USB girişi yer alıyor. Bu sayede USB destekli birden fazla cihazın (yazıcı, harici disk vb) hem yerel ağdan hem de internet üzerinden yüksek hızlarla kablolu veya kablosuz olarak paylaşımına olanak sağlıyor.

Aynı zamanda misafirler için ayrı bir ağ kurmaya da izin veren ürün, ev ya da ofiste misafirlerin güvenli/kısıtlı bir şekilde internete erişmesini sağlıyor. Yeni nesil internet protokolü olan IPv6’yı da destekleyen Archer C7’nin kurulumu da çok basit.  Optimize yapılandırma programı sayesinde birkaç dakika içinde kurulup, ayarları yapılarak çalışır hale getirilebiliyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, yeni nesil Wi-Fi standardı olan 802.11ac’nin 802.11n standardına göre 3 kat daha hızlı olduğunu belirterek, “Bu yıldan itibaren ‘ac’ standartlı ürünleri pazarda görmeye başlayacağız. Önümüzdeki yıllarda ise yavaş yavaş tüm kablosuz ürünler bu standardı destekler hale gelecek ve çok daha hızlı kablosuz bağlantılarından söz edeceğiz” dedi.

TP-LINK Archer C7 Yeni Nesil Dual Band Router

– Yeni nesil kablosuz ağ standardı olan 802.11ac’yi destekliyor

– Çift kanallı (dual-band): Eş zamanlı 2.4GHz ve 5GHz bandında 1.75Gbps kadar kablosuz hıza erişiyor

– 3 adet 5dBi harici anten ve 3 dahili anten ile maksimum kablosuz kapsama alanı sağlıyor

– Gigabit portları ile ultra hızlı veri aktarımı yapabiliyor

– İki adet USB bağlantı noktası ile USB destekli cihazların hem yerel ağdan hem de internet üzerinden yüksek hızlarla kablolu veya kablosuz olarak paylaşımına imkan sağlıyor

– Misafir Ağ Bağlantısı ile misafirler için ev veya ofis ağı paylaşımını güvenli hale getiriyor

– İnternetin yeni nesil protokol standardı olan IPv6 destekliyor

– IP tabanlı Bant Genişliği Kontrolü yapabiliyor

– Wi-Fi Aç / Kapat Düğmesi ile cihazı kapatmadan kablosuz bağlantıyı kapatabilme olanağı sunuyor

– WPS düğmesi ile tek tuşla kolay WPA kablosuz güvenlik şifrelemesi yapılabiliyor

– WPA-PSK/WPA2-PSK kablosuz şifreleme desteği ile güvenlik tehditlerine karşı aktif savunma sağlıyor

– Çoklu dil desteği olan Kolay Kurulum Yardımcısı ile hızlı ve sorunsuz kurulum yapılabiliyor

– 802.11 a / b / g / n / ac ürünleri ile uyumlu

– Fiyat: 419 TL (KDV dahil, tavsiye edilen satış fiyatıdır)

 

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.