Promotion

İkimizin Yerine Filmi Nereden İzlenir

Yazar Eren Can

İkimizin Yerine Filmi Nereden İzlenir

Son dönemlerin dikkat çeken yapımlarından biri olan İkimizin yerine full izle filmi dram ve aşk türünde güzel yerli yapımlardan.  Filmin konusu şöyle: Kasabada hayatını devam ettiren ve devamlı kendini yineleyen hayatının sırrını çözme çabası içindeki Çiçek, kendisine ailesi tarafından dayatılan hayatın içinde sıkışan bir genç kadındır. Hayatın kendisine dayatılandan çok daha fazlası olduğuna ve çözülmesi gereken birçok soruların varlığına inanan Çiçek, kasabaya gelen bir edebiyat öğretmeni sonrasında daha farklı bir bakış açsına sahip olacaktır. Doğan ile karılaşan Çiçek, yasaklanmasına rağmen bu aşkı devam ettirmek ister. İki genç arasında büyük bir aşk başlayacaktır. Hayatları farklı olsa da birbirlerinin yaralarını sarmaya çalışırlar ve bu durum ailenin de kaderini etkileyecektir.

İkimizin Yerine Oyuncu Kadrosu

Filmin başrolünde Nejat İşler ve Serenay Sarıkaya yer alıyor. Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Merve Çağıran, Aslı Bekiroğlu, Özgür Emre Yıldırım, Ayşegül Cengiz Akman, Sezin Bozacı ve Uğur Uzunel kadrodaki isimlerde öne çıkanlar. Filmin yönetmeni Umur Turagay ve Tunay Vural da yapımcılığını üstlenmiş. Pınar Bulut filmin senaryosunu üstlenmiş. 21 Ekim 2016 tarihinde gösterime giren filmin müzikleri de Jingle House ‘a ait. Sizlerde en güncel filmleri izlemek için 2017 filmler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Film Eleştirileri

Eleştirmenler açısından filmi değerlendirmek gerekirse, Umur Turagay’dan çok iyi bahsediliyor. Dramatik yönü ağır basan bir aile hikayesi olan film, her ne kadar sadece aşk filmi gibi görünse de aslında farklı sorunlara da parmak basıyor. Ailesinin baskısı altında 18 yaşına kadar hayatını sürdüren Çiçek, kendinden 20 yaş büyük bir öğretmene karşı hissettikleri nedeniyle duygularının altında ezilmeye başlıyor. Acımasız anne rolündeki zerrin Tekindor, izleyenleri hikâyenin içine çekilmesini sağlıyor. Filmin dikkat çeken bir yönü, kasabada aile baskısı altında yaşayan genç kadınların aslında sadece büyük şehirlere özenerek gelişi güzel hayaller peşinde koşmadıklarının yansıtılması. Yani kendi hayatının sorgulamasını yerinde yaparak buna sahip çıkan, üzüntüsünü yeri geldiğinde içerek belli eden bir kadın profili var.  Yani bu da bir anlamda ataerkil dünyaya prim vermemek demek oluyor. Keyifli bir dram filmi için ikimizin yerine full izle filmini görmeniz önerilir.

Kaynak: Mobil filmler

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.