İnceleme

İnceleme: HP Compaq CQ58-B10NR

Pinterest LinkedIn Tumblr

İnceleme: HP Compaq CQ58-B10NRBu seferki inceleme konumuz AMD’nin E1 1200 APU’sunu kullanan ekonomik dizüstü bilgisayarı HP Compaq CQ58-B10NR

Şu sıralar ekonomik bir dizüstü bilgisayar almak istiyorsanız, üzerinde AMD Vision logosu bulunan modellere özellikle dikkat etmelisiniz. İşlemci içerisine gömülü grafik çözümleriyle üretici firmaların maliyetini düşüren AMD APU’lar, çok düşük fiyatlara sahip olmalarına rağmen kabul edilebilir performans sunan dizüstü bilgisayarların ortaya çıkmasını sağladı.
İncelememizde detaylarını sunacağımız dizüstü bilgisayar, HP Compaq Presario CQ58‘in AMD E1 1200 APU‘lu modeli olacak.
İncelememize ürünün tasarım detaylarıyla başlıyoruz.
Tasarım
Compaq CQ58 kutusundan çıktığında parlak plastik kasasıyla dikkat çekiyor. Bu kasa oldukça şık görünüyor ancak fazla parmak izi bırakıyor.
Bilgisayarın kapağını açtığımızda dikkatimizi çeken ilk detaylar, geniş tuşlu klasik tip klavye, pürüzlü yüzeye sahip geniş touchpad ve AMD Vision E1 logosu oluyor. Bataryasıyla birlikte 2,44kg ağırlığa sahip olan Compaq CQ58, ekonomik fiyatı göz önünde bulundurulduğunda kaliteli görünüyor.
 
Bilgisayarın klavyesi, çiklet klavyeden hoşlanmayanların beğenisini kazanacaktır. Tuşlar hem geniş, hem de hoş bir kullanım hissine sahip. Klavyedeki tek sorun, yukarı ve aşağı ok tuşlarının küçük yapısı. Eğer ok tuşlarını sıklıkla kullanıyorsanız parmağınız bu tuşları ayırt etmekte zorlanıyor. Kalan kısımda klavye son derece iyi.
1 2 3 4 5 6

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.