Tanıtım

İngilizce ve Fransızcayı Kanada’da Öğrenin

Pinterest LinkedIn Tumblr

İngilizce ve Fransızcayı Kanada’da Öğrenin

Kanada Birleşmiş Millletler ( BM) tarafından yaşamak için dünyanın en iyi ülkelerinden biri olarak seçilmiş, harika güzellikte bir ülkedir. Mesleki becerileri, iş deneyimi ve iyi İngilizcesi veya Fransızcası olanlar için çok iyi fırsatlar sunmaktadır.

Kanada dil okullarının kalitesi ve aralarındaki fiyat farkının az olması, öğrencilerin dil okulu seçimine karar vermesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Temiz ve güvenli bir ortamda, kaliteli ve ekonomik İngilizce eğitimi almak isteyenler için Kanada ideal bir ülkedir. Resmi dili İngilizce ve Fransızca olan Kanada’da eğitiminizi bu dillerden herhangi birinde görebileceğiniz gibi, bazı üniversitelerde her ikisini de kullanma imkânına sahipsiniz. İki lisan konuşulan bir ülke olan Kanada, her iki lisanı öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir ülkedir.

Kanada’da dil okulları ve kurslarında Kanadalı eğitmenlerle birlikte, ana dili İngilizce olan farklı ülkelerden gelen eğitmenler bulunmaktadır. Böylece Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler değişik aksanları tanıma fırsatı bulurlar. Kanada dil okulları ve kursları eğitim kalitesi açısından iddialı olup diğer ülkelerdeki dil okullarına göre fiyatları daha uygundur.

Kanada’da İki Resmi Dil Avantajını Yakalayın!

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada’nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yasar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır.
2001yilindakii nüfus sayımına göre, Quebec nüfusunun %81`sinin anadili Fransızcadır. Quebeclilerin %83`ü Fransızca konuşmaktadır.

Türk öğrenciler Kanada’yı Fransızca’dan daha çok İngilizce dil eğitimi için tercih etmektedirler.

Kanada’da dil eğitimini dil okulları ve kolejlerde alabileceğiniz gibi, üniversitelerin kendi dil eğitim merkezlerinde de alabilirsiniz.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.