Sosyal Ağ

Instagram gizli beğeni sayısı üzerinden çalışıyor

Yazar Eren Can

“Paylaşım yaparken ne kadar beğeni alacağınıza değil, paylaştığınız içeriğe odaklanmanızı istiyoruz” diyen Instagram, beğeni sayısını göstermemeyi test ediyor.

Instagram’ın yaptığı yeni açıklamada bu özelliğin henüz testine başlanmadığı kaydediliyor. “Şu an test sürecine başlamadık ancak platformun kullanıcı üstündeki baskısını azaltacak yöntemler üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diyen platform farklı bir deneyim sunacak gibi duruyor.

Instagram beğen butonu varlığını sürdürecek ancak fotoğrafı kimlerin beğendiğini yalnızca postun sahibi görebilecek. Gelmesi planlanan bu özelliğin iyi olacağını düşünüyorum, böylece içeriklerin kalitesi ön planda olacaktır.

Ayrıca WhatsApp’taki sticker özelliği Instagram’a geliyor. Instagram’ın kısıtlı bir kitlede test etmeye başladığı yeni özelliğe göre DM’de yazışırken karşı tarafa sticker gönderebileceksiniz.

Kaynak :https://techcrunch.com/2019/04/18/instagram-no-like-counter/

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.