Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme ve Hesap Dondurma

Pinterest LinkedIn Tumblr

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz ya da hesabınızı dondurabilirsiniz ve istediğiniz zaman tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Oturumunuz açık değilse, önce oturumunuzu açın. Sonra bu adrese tıklayın. Hesabını sil ekranı gelecek burada bize hesabı neden silmek istiyorsun diye soruyor seçenekler arasından bir tanesini seçiyoruz.

Sebebini girdikten sonra hesabımı sil seçeneğine tıklıyoruz ve sizden şifre isteyecektir. Şifreyi de girdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silecektir.

Instagram Hesabını Dondurma

Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek istemiyorsanız dondurabilirsiniz. Bu çözüm bana göre daha mantıklı.

Hesabımızı dondurmak için bu adrese giriş yapıyoruz. Buradan sağ alt tarafta yer alan “Hesabımı Geçici olarak Kapat” seçeneğine tıklıyoruz. Ardından karşımıza bir ekran daha geliyor burada yine hesabı neden kapatıyorsun diye soruyor. Geçerli bir sebep girdikten sonra “Hesabı Geçici olarak kapat” seçeneğini tıklıyoruz.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

3 Comments

  1. Bu sene ygs ye hazırlanacağım kapatmayı düşünüyorum ben de bir süreliğine.

  2. Kemal Yemci Reply

    Uzun süredir kullanmadığım bir instagram hesabım vardı. Tam anlamıyla silmeyi başaramamıştım, taa ki burada denk gelene kadar…

  3. Şu instagram hesabını bir türlü silemiyordum. Sayenizde instagram hesabını kalıcı olarak sildim. Facebook içinde keşke aynı şey olsa.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.