Sosyal Ağ

Instagram Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Pinterest LinkedIn Tumblr

Instagram hesap silme nasıl yapılır sizlere resimli olarak anlatacağız. Daha önce instagram hesabı nasıl silinir anlatmıştık ancak şimdi 2017 yılında güncel bilgilerle ve daha ayrıntılı olarak hem bilgisayardan hem de telefondan instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

En popüler fotoğraf paylaşım platformu olan instagram’dan her hangi bir sebeple sıkılabilir veya hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Instagram hesabını sildiğiniz zaman hesabınızın tamamen silineceği, paylaşımlarınızın, beğenilerinizin, etiketlerinizin ve mesajlarınızın kalıcı olarak silineceğini öncelikle belirtelim. Ayrıca instagram hesap silme işleminden sonra silmiş olduğunuz hesabınızın kullanıcı adı artık kullanılamayacaktır.

Instagram Hesap Silme

  • Instagram hesabını silmek için aşağıdaki instagram hesap silme linkine tıklayın.
  • https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
  • Eğer instagram hesabınızı mobilden yani telefondan silecekseniz yukarıdaki instagram hesap silme linkinde yer alan adresi telefonunuzda bulunan internet tarayıcısında açın.
  • Karşınıza instagram hesap silme sayfası açılacaktır. Tarayıcınıza göre bu sayfa ingilizce veya türkçe açılabilir.

  • Bu sayfada sizden neden instagram hesabını silmek istediğiniz sorulacaktır ve seçtiğiniz seçeneğe göre instagram size bazı ipuçları verecektir. Burada yer alan “Başka bir şey (Something else)” seçeneğini seçerseniz instagram her hangi bir seçenek sunmayacaktır.

  • Instagram hesabını silme sebebinizi seçtikten sonra yine aynı sayfada sizden tekrar instagram şifrenizi girmeniz istenecektir.

  • Instagram şifrenizi girdikten sonra altta yer alan kırmızı renkli “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın ve instagram hesabını silin.

“Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıkladığınız zaman artık instagram hesabınız silinecektir. Instagram hesabını sildiğiniz zaman, fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz, arkadaşlarınız ve diğer tüm verileriniz kalıcı olarak kalırılacak ve bir daha kurtarılamayacaktır. Gelecekte başka bir instagram hesabı oluşturmaya karar verirseniz, tekrar aynı kullanıcı adıyla kaydolamayacağınızı bilmelisiniz.

Kaynak : instagram hesap silme

1 Comment

  1. Bu instagram hesani silmek meger ne karisikmis kendi basima beceremedim. Gecmisimin tekrsr karsima gelmeininistemiyorum ancsk instagrsmi ortadan kaldiramiyorum. Bu yazidaki talinatlarw gore deneyecegim eve gidince tekrsr.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.