Instagram Hikayeler 300 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram ve WhatsApp ’ın durum özelliği 300 milyon kullanıcıya ulaştı.

Instagram Hikayeleri ve WhatsApp Durum özelliği artık Snapchat’in neredeyse iki katı kullanıcıya sahip. Mark Zuckerberg, Instagram Hikayeleri ve WhatsApp Durum özelliği olmak üzere her ikisinde de günlük 300 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını duyurdu. Bu rakam Snapchat için 173 milyon kullanıcı seviyesinde ve düşmeye devam ettiği belirtiliyor.

Instagram Hikayeleri bu yıl nisan ayında günlük 200 milyon aktif kullanıcıya eriştiğini açıklamıştı, gerçekten kısa sürede büyük sıçrayış yaptı diyebiliriz. Bana göre filtreler yetersiz kalıyor, Snapchat düşüşe geçmesine rağmen her hafta yeni filtre eklemeye sunmaya devam ediyor.

Instagram son olarak  Superzoom özelliği kullanıcılarına sunmuştu, bu özellik sayesinde bir objeye dramatik bir şekilde zoom yapabiliyorsunuz.  Superzoom özelliğini kullanmak için Stories kameranızı açın. Kayıt tuşunun altında, Boomerang özelliğinin yanınnda Superzoom’u göreceksiniz. Superzoom’a tıkladıktan sonra ister kendinize ister başka bir objeye çarpıcı bir şekilde zoom yaparak “yaşadığınız şoku” arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

2 Yorum

  1. Ünal Kas 2, 2017 Reply
  2. Çelen Kas 2, 2017 Reply

Yorum Yapın