Sosyal Ağ

Instagram Hikayeler’de Test Özelliği Kullanımına Sunuldu

Yazar Eren Can

Popüler sosyal ağ Instagram yeni özelliğini duyurdu. Dört seçeneği üzerinde barındıran yeni anket özelliğini Test ismiyle kullanıma sundu.

Son yayınlanan güncelleme ile birlikte test edebileceğiniz çoktan seçmeli soru etiketi Hikayeler’e eklenmiş durumda. Yeni özelliği kullanmak için Hikayeler sayfasında ekranı aşağı kaydırarak ulaşılan seçeneklerden Test’i seçmeniz yeterli oluyor. Hikayeler özelliği her gün 500 milyonun üzerinde hesap tarafından ziyaret ediliyor. Bu kadar talep görmesinden dolayı Instagram bu alanı daha da geliştirmeye devam ediyor.

Çoktan seçmeli etiketi kullanacağınız zaman dikkat etmeniz en önemli nokta şıkları yazdıktan sonra doğru cevabın üzerine dokunarak doğru yanıt olarak belirlemeniz. Ayrıca sorunuzun da çok uzun olmaması gerekiyor sınırlama mevcut.

Anket özelliğinden farklı olarak 4 cevaba kadar ekleyebildiğiniz Test çıkartması bence eğlenceli hesapların ve ders içerikli hesapların favori özelliği olacak, ben beğendim diyebilirim.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.