Sosyal Ağ Teknoloji-İnternet

Instagram Kronolojik Ana Sayfa Düzenine Geri Dönüyor

Yazar Eren Can

Instagram’ın değiştirilen ana sayfa algoritması kullanıcılar tarafından çok büyük tepki çekmesiyle birlikte tekrardan kronolojik gösterim geri getiriliyor. Instagram uygulamasını aktif olarak kullanan kişiler için gerçekten güzel bir haber.

Facebook, Instagram’ı aldığı günden beri uygulamayı daha zengin hale getirmeye başardı ama şimdiye kadar tek beğenilmeyen özelliği ise kronolojik gösterimi kaldırmış olmasıydı.

Şuan kullanılan algoritmada yakın zamanda etkileşime girdiğiniz kullanıcıların gönderilerini ön plana çıkıyor ve diğer kişilerin paylaşımlar ise alt tarafta kalıyor. Yakından takip ettiğiniz arkadaşınızın paylaştığı fotoğrafı en tepede göremiyorsunuz onun yerine beğendiniz sayfaların gönderileri ilk sıralarda çıkıyor.

Instagram kullanıcılarının yoğun tepkisi üzerine yeniden kronolojik ana sayfayı test etmeye başlandı. Eskiden olduğu gibi gönderiler yükleme tarihlerine göre sıralanacak. Yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulmaya başlanır.

İnstagram uygulamaları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

2 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.