Teknoloji-İnternet

İnternet Hızınızı Test Edebileceğiniz 5 Servis

Yazar Eren Can

İnternet hızımızın düştüğü zamanlarda internet hız testi uygulamasını sıklıkla kullanıyoruz. Bildiğiniz üzere artık Adil Kullanım Kotası kaldırıldı, bu gelişmeyle birlikte aldığınız internetizin ne kadar verimli alabiliyorsunuz test edebilirsiniz.

Maalesef söz verilen internet hızlarını alamadığımız durumlarla karşılaşmak mümkün. Bugün sizler için hız testi yapabileceğiniz en iyi 5 servisi sunmak istedim.

Ookla Speedtest

Dünyada en çok kullanılan servislerin başında geliyor. Ookla Speedtest’in Android, iOS ve Mac platformları için uygulamalara sahip olduğunu söyleyeyim.

Fast

Fast, Netflix’in sunduğu bir servis. Sadece web tabanlı bir servis de olmayan Fast.com, mobil uygulama desteğine de sahip durumda.

Speed Check

Speed Check & WiFi Finder servisi hem Android hem de iOS platformlarında da mevcut.

BTK Hız Testi

Android hem de iOS platformlarında mevcut olan BTK Hız Testi, anlık gecikme (ms) süresi, veri yükleme (upload-Mbps) ve veri indirme (download-Mbps) hız değerlerini ölçebiliyor.

Meteor

Android üzerinden internet hızını test etmek isteyen kullanıcılar için güzel bir alternatif diyebiliriz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.