Cep Dünyası

iOS 7’yi Şimdiden Yükleyin!

Pinterest LinkedIn Tumblr

ios-7_logo

iPhone’unuza veya iPad’inize İOS 7’yi şimdiden yükleyin.

iOS 7 beta’ya iPhone veya iPad’inizde şimdiden kullanabilmek için izleyebileceğiniz birkaç yol var. Bunlardan bir tanesi, Apple’ın sağladığı bir geliştirici hesabına sahip olmak. Ancak iOS 7’nin henüz kullanıma hazır olmadığını ve işlerin yolunda gitmeyebileceğini aklınızda bulundurmanız gerekiyor.,

Apple, iOS 7 beta’yı yükleyenlerin iOS 6’ya geri dönemeyeceğini söylüyor. Dolayısıyla birkaç ay sorunlu bir yazılım kullanmaya razı değilseniz, iOS 7’yi yüklememelisiniz. iOS 6’ya geri dönmeyi başaran bazı kullanıcılar var, ancak bunun için kullanılan yöntemlerin  ileride çalışmama ihtimali var.

  • Bir Apple geliştirici hesabı satın almak için cihazınızı buradan kaydettirebilirsiniz.

iOS 7’yi direkt olarak yükleme yöntemi

İOS 7’yi direkt olarak yüklemenin bir yolu da var. Reddit kullanıcıları ve iClarified blog’u tarafından doğrulanan yöntemde iOS 7’yi aynı geliştiricilerin yüklediği gibi yüklüyorsunuz.Bu işlem için öncelikle cihazınıza özel .IPSW dosyasını edinmeniz gerekiyor.

IPSW dosyasını indirdikten sonra iPhone’unuzu iTunes’a bağlamanız, bir yerel yedek oluşturmanız gerekiyor. Ardından Windows’ta Check for Updates veya Update üzerine Shift tuşunda tutarak tıklamanız (Mac’te Option tuşunda basılı tutarak) gerekiyor. Bunun ardından bir gezgin (veya Finder) penceresi açılacak. .IPSW dosyanızı seçip, seçiminizi onaylamanız gerekiyor. iTunes yeni firmware’i yükleyecek ve bunun ardından yerel yedeğinizi veya iCloud yedeğinizi geri yükleyebileceksiniz.

Not: Bu yöntemin ne kadar süre çalışmaya devam edeceği belli değil. iOS beta’ları zaman içinde güncellendiğinden gelecekte Apple’ın bu yöntemi engellemesi mümkün.

iOS 6’ya geri dönme

Apple, iOS 7 beta’yı yükleyenlerin iOS 7’nin final sürümü çıkana kadar onu kullanacaklarını söylese de, iClarified’in raporuna göre iOS 6’ya geri dönmek çok kolay.

iClarified blog’una göre iOS 6’ya geri dönmek için önce cihazınız için IPSW dosyasını (buradan) indirmeniz gerekiyor. Mac veya PC’nizde cihazınızı iTunes ile bağladıktan sonra Giriş ve Güç düğmesini aynı anda 10 saniye basılı tutmanız, ardından Güç düğmesini bırakmanız ve iTunes’un cihazınızı algılamasını beklemeniz gerekiyor. iTunes, iPhone’un kurtarma moduna geçtiğini algıladığında iPhone’unuzun ekranı siyaha dönecek.

Cihazınız bağlı durumdayken Restore iPhone seçeneğinin üzerine Shift’te basılı tutarak tıklayın (Mac’te Option’da basılı tutarak). Bir pencere açılacak, indirdiğiniz iOS 6 IPSW dosyasını seçin ve seçiminizi onaylayın. iTunes cihazınızı iOS 6’ya geri yüklemeyi deneyecek. Bu işlemin ardından yerel yedeğinizi veya iCloud yedeklerinizi geri alabilirsiniz.

[box type=”note” ]Apple, iOS 7 beta’yı yükleyenlerin iOS 6′ya geri dönemeyeceğini söylüyor.Şimdiden eksik bir yazılıma geçmeyin derim.En azından biraz daha güncellenmeye devam etsin İOS 7 daha sonra yüklersiniz.[/box]

veteknoloji

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.