Sinema

İstanbul’da Çekilen 7 Yabancı Film

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bu içeriğimizde sizler için İstanbul’da çekilmiş 7 başarılı filmi paylaşıyorum. Listede izlemediğiniz bir film varsa izlemenizi tavsiye ederim.

7. Inferno (Cehennem) [2016]

Film Özeti

Ünlü semboloji uzmanı Robert Langdon (Tom Hanks) Dante’yle ilgili ipuçları peşindeyken kendini bir anda Floransa’da bir hastanede bulur. Son birkaç günde yaşanan olaylara dair en ufak bir fikri bulunmamaktadır. Kaldığı hastanede doktorluk yapan Sienna Brooks’un (Felicity Jones) yardımıyla Avrupa’nın dört bir yanını kapsayan bir zorlu bir yolculuğa çıkarak anılarını geri getirmeye ve dünya nüfusunun büyük kısmını yok edecek bir virüsü yaymak isteyen çılgın bir adamı durdurmaya çalışacak, bir yandan kendisini ortadan kaldırmak isteyenlerden kaçacaktır.

6. Skyfall (Sağanak) [2012]

Film Özeti

Bond’un M’e karşı sadakati sınanacaktır, çünkü M geçmişiyle yüzleşmeye başlar. MI6 saldırıya uğrayınca, kişisel bedeli ne olursa olsun 007’nin tehdidi bulup yok etmesi gerekecektir.

5. Argo (Operasyon: Argo) [2012]

Film Özeti

Hikayede, Tahran’da altı Amerikan elçilik personelinin kaçırılması ve aylarca alıkonulması üzerine patlak veren İran Rehine Krizi ile CIA’in rehieleri kurtarma operasyonu konu alınmıştır. Yapılan açıklamalarda CIA, sahte bir Hollywood yapım şirketi kurarak rehineleri kurtarmaya çalışacağı anlatılmaktadır.
Yapımını George Clooney’nin yapım şirketinin üstlendiği filmin yönetmeni, aynı zamanda başrol oyuncusu olan Ben Affleck. Filmin çekimlerinin bazı bölümleri, Türkiye’de Kapalıçarşı’da yapıldı.

4. Tinker Tailor Soldier Spy (Köstebek) [2011]

Film Özeti

Gary Oldman, Tom Hardy, Colin Firth, Mark Strong gibi güçlü bir kadroya sahip olan film, ünlü polisiye yazarı John Le Carre’nin aynı isimli romanından uyarlandı. Soğuk savaş sonrası İngiliz istihbarat örgütü içinde yaşanan bir köstebek avını anlatacak olan film; örgütün iç çatışmalarını, hesaplaşmalarını, müthiş entrikaları, devletler arası değiş-tokuşları, üstte ve altta var olan ilişkileri, stratejileri gözler önüne serecek.

3. The Fall (Düşüş) [2006]

Film Özeti

Video klip ve reklamların usta yönetmeni Singh bu kez, sakat bir adam ile küçük bir kızın hastanede yaşadıkları olağandışı aşk hikâyesi ile karşımızda. Adam ve kız kendi aralarında, intikam peşindeki beş kahraman hakkında bir masal uydururlar: Maskeli bir kabadayı, Afrikalı kaçak bir köle, Hintli bir mistik, İtalyan bir anarşist ve bir doğabilimci, ıssız bir adaya sürgün edilmişlerdir. Düşüş, akıl almaz sahnelerin rengârenk canlandırma planlarıyla harmanlandığı son dönem filmler arasında, izleyiciyi görselliğiyle yakalayacak, akıllardan kolay silinmeyecek bir yapıt.

2. Hitman (Tetikçi) [2007]

Film Özeti

Son yılların gözde bilgisayar oyunlarından Hitman’ın sinema uyarlaması olan filmin kahramanı Ajan 47 (Timothy Olyphant) profesyonel bir tetikçi olmak için eğitilmiştir ve en güçlü silahları agresif yapısı ve işindeki kararlılığıdır. Bu kez Ajan 47 tuzağa düşürülmüştür ve Doğu Avrupa’da kendisini oyundışı bırakmak isteyenleri ve bunun sebeblerini ararken Interpol ve Rus ordusu da 47’nin peşindedir.

1. The Water Diviner (Son Umut) [2014]

Film Özeti

Avustralyalı bir çiftçi olan Connor (Russell Crowe), 1919 yılında Çanakkale Savaşı’nın ardından Türkiye’ye gelir. Gelibolu’da savaşta kaybolan üç çocuğunu bulmak için arayışa koyulur. Arazide su bulma konusunda bir usta olan Connor, oğullarına ait bir iz bulabilmek için her şeyi yapacaktır.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

5 Comments

  1. Daha once jaccky chenin istanbulds cekilmis filmini gormusrum. Ama istanbulh daha cok 2. Dunya uljesininbbir sehri gibi gostermiskerdi. Hertarafta sahin ticari taksiler vs. Hmarim bu donemki filmler bu sekilde degildir

  2. Daha once jaccky chenin istanbulds cekilmis filmini gormusrum. Ama istanbulh daha cok 2. Dunya uljesininbbir sehri gibi gostermiskerdi. Hertarafta sahin ticari taksiler vs. Hmarim bu donemki filmler bu sekilde degildir

  3. Bazılarını izlenecek listeme ekledim. Teşekkürler güzel paylaşım için.

  4. İstanbul öyle bir şehir ki A’dan Z’ye her türlü heyecanı barındırıyor. Keşke şehirleşmesi de biraz daha düzgün olsaydı.

  5. Tavsiyenize uydum. inferno filmini izledim. Harika bir filmmiş. ellerinize sağlık. İstanbul medeniyetler şehri. Bu şehirde daha güzel filmler çekilmesini bekliyoruz.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.