Otomobil

İşte 2017 Model Volkswagen Golf

Pinterest LinkedIn Tumblr

Volkswagen’in en tutulan modeli olan Golf‘ün 2017 modeli tanıtıldı. Yeni model şık tasarımı ve yarı otonom sürüş sistemi ile dikkat çekiyor.

Yeni modelin dış tasarımına baktığımızda küçük yenilikler görüyoruz. Öncelikle ön farlardaki değişim göze çarpıyor. Yenilenen Golf’te Xenon ve Full LED far teknoloji kullanacağı belirtiliyor. Lansmanda kullanılan altın sarısı renk bir hayli dikkat çekici.

golf-2017

MirrorLink, Android Auto ve AppleCar ile uyumlu akıllı telefonlarda yeni bilgi-eğlence sistemi Golf’te yer alacak. Gösterge paneli tamamen dijital hale getirilmiş. 60 km hıza kadar gaz ve fren pedalını kendi kontrol edebilen yarı otonom sürüş sistemi de aracın dikkat çeken detayları arasında.

Yeni Golf, biri benzinli diğeri dizel iki yeni motorla geliyor. Benzinli olan 1,5 lt’lik turbo destekli TSI motor 130 HP gücünde olacak. Dizel motorun da 1,5 lt’lik hacme sahip olacağı ve Euro 6 standardında olacağı bilgisi paylaşıldı.

golf-2017-2

Aracın arka tasarımına baktığımızda değişimi pek fark edemiyoruz. Yeni modelde stop lambalarının iç tasarımı değişmiş. LED aydınlatmaların konumlandırılışı, araca yeni bir hava katmış.

İç mekanda ise dikkat çeken yenilik şüphesiz yeni nesil multimedya ekranı. Bu ekranın boyutu, aracın donanım seviyesine göre 6.5-inç ila 9.2-inç arasında değişiyor.

golf-2017-3

Aracın park asistanı, şerit takip asistanı, trafik levhası algılama sistemi, kör nokta sensörü, adaptif hız sabitleyici, çarpışma sonrası otomatik frenleme sistemi, yorgunluk algılayıcı sürücü uyarı sistemi gibi pek çok yardımcı fonksiyonu bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=eDTT5T-MObI

4 Comments

  1. Araba harika da… Bugün en kötü sıfır km araba 55 -60 binden başlıyor. Arabanın yüzde atmışı vergi zaten.

  2. estetik olarak çok beğendim harika tasarım klasik çizgilerinide korumuşlar

  3. golf mu yoksa opel astra mı dersem ne dersiniz? bence opel arkadaşlar.

  4. Volkswagen arabalarına bayılırım bu araba da tasarım herşeyiyle bir harika

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.