Teknoloji-İnternet

İşte Dünyanın en hızlı grafik kartı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Radeon-HD-7990-Graphics-Card

AMD, dünyanın en hızlısı olduğunu iddia ettiği bu grafik canavarını ilk kez dünyaya gösterdi!

GDC 2013 basın konferansıyla etkileyici bir tanıtıma imza atan AMD’nin grafik kartı bombasını sona sakladığı anlaşıldı. Grafik bölümü ürün müdürü Devon Nekechuk, daha önce hiç gösterilmeyen Radeon HD 7990 referans tasarımını gözler önüne serdi.

Cihazın dünyaya ilk kez gösterildiğini söyleyen Nekechuk, ürünün henüz geliştirme aşamasında olduğunun altını çizerken çift GPU’lu birimden övgülü sözlerle bahsetti. “Bu cihaz, iki 7990 serisi GPU’dan oluşuyor. Bugün gördüğünüz sadece bir ön izleme serisi, dolayısıyla bazı detayları şimdilik sizinle paylaşmıyorum. Ancak bu cihaz, sadece dünyanın en hızlı grafik kartı değil, aynı zamanda 3 fanıyla fısıltı kadar sessiz çalışıyor. Bu şey, devasa bir performans sunuyor ve tam anlamıyla bir oyuncunun rüyası.”

Nekechuk, Radeon HD 7990’ın piyasadaki diğer 7990’larla aynı aileden olduğunu vurguluyor. Yeni kartın ne zaman piyasaya sürüleceği ve detayları henüz bilinmiyor.

AMD’nin yeni tanıttığı buluta yönelik GPU’lar Radeon Sky serileri ise bulut üzerinden oyun oynamaya yönelik geliştirilmiş, profesyonel çözümler. Sky 900, 3584 stream işlemcisinden meydana geliyor, 6GB GDDR5 (3GB/GBP), 480GB/s bellek bant genişliği gibi özelliklere sahip. Sky 700 ise 1792 stream işlemcisinden, 6GB GDDR5’ten meydana geliyor ve 264GB/s aktarım hızına ulaşabiliyor. Son olarak Sky 500, 1280 stream işlemcisini üzerinde taşıyor ve 5GB GDDR5, 154GB/s bant genişliği gibi özellikler sunuyor.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.