Teknoloji-İnternet

İşte PlayStation 4!

Yazar Eren Can

ps4

Sony, yeni detayları E3’teki basın konferansıyla tüm dünyaya gösterdi.Yıl sonunda satışa sunulacak olan PlayStation 4, ABD’de 399 dolar, Avrupa’da ise 399 Euro fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak.

Ayrıca PS4 için geliştirilmiş 30 oyun var ve bunların 20si bu yıl içinde yayınlanacak. Cloud sistemi hakkında fazla bilgi vermeyen yöneticiler, 2014 yılında tamamlanabileceğini belirtti.

PlayStation 4; 8 çekirdekli AMD Jaguar X86 işlemci, arttırılmış AMD PC GPU’su ve 8 GB’lık yüksek hızda birleştirilmiş GDDR5 bellek, Blu-Ray disk sürücü, 500 GB dahili sabit disk, Wi-Fi, Bluetooth 2.1, USB 3.0 portları, AUX, HDMI, Analog AV gibi başlıca özelliklere sahip. DualShock kontrol cihazı ise artık touchpad, kulaklık girişi ve paylaşım düğmesi sunmakta.

Sony, PlayStation 4’te kullanıcıları üzmeyerek ikinci el oynanmasına izin vereceğinin de altını çizdi. Ayrıca herhangi bir sürekli internet bağlantısı gibi zorunluluk da bulunmuyor.

sony-ps4

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.