Cep Dünyası

İşte Samsung Galaxy S5 Özellikleri

Yazar Eren Can

Samsung Galaxy S5 tanıtıldı. İşte merakla beklenen Galaxy S5’in yeni özellikleri. Bakalım  eklentilerimizi karşıladı mı ?

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5, 5,1 inç Super AMOLED ekranından Full HD çözünürlük sunuyor. Gücünü dört çekirdekli 2,5 GHz’lik işlemcisinden alan cihaz, 2 GB belleğe ve microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilen 16/32 GB depolama seçeneklerine sahip.

Galaxy S5’in 16 MP’lik kamerası 30 fps’de 4K (Ultra HD) video çekebiliyor. Video görüşmeler ve selfie’ler için ise 2.1 MP’lik bir ön kamerası bulunuyor. Parmak izi okuyucusuna sahip. PayPal üzerinden şifresiz ödemeler yapılabilmesini mümkün kılan bu algılayıcı, istenilen dosyaları yalnızca yetki verilen kişilerin parmak izini okutmaları ile görünür kılıyor.

Telefon ayrıca, suya ve toza karşı dayanıklı (IP67). Samsung, telefonla birlikte duş bile alınabileceğini, yalnızca suya atılmaması gerektiğinin altını çiziyor. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışıyor. Yeni TouchWiz arayüzü ile karşımıza çıkıyor. 2800mAh batarya bulunuyor. S5’te Sarı ve beyaz renklerinde iki adet flaş bulunuyor. Ayrıca nem, kalp ve sıcaklık sensörü bulunuyor.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.