Sosyal Ağ

İşte Snapchat’in Yeni Tasarımından Görüntüler

Pinterest LinkedIn Tumblr

Şirketin CEO’su Evan Spiegel, Snapchat için yeni bir tasarımın yolda olduğunu açıklamıştı. Yeni tasarımda bir demo paylaşıldı.

Spiegel, yeni tasarımla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı: “Uygulamanın yeni tasarımının kısa vadede işimize yıkıcı etkisi olabilir. Ayrıca güncellenen uygulamanın kullanıcılarımızın alışkanlıklarına ve davranışlarına nasıl bir etkisinin olacağını da bilmiyoruz. Ancak uzun vadeli faydalarına inandığımız için bu değişime ve gerekli riski almaya hazırız.”

Snapchat, Instagram karşısında yeni kullanıcı kazanımında sıkıntı yaşıyor. Yeni gelecek güncelleme ile yeni kullanıcıların gelmesi hedefleniyor. 178 milyon aktif günlük kullanıcıya özel bir hikaye deneyimi yaşatacak yeni bir çözüm üzerinde çalıştıklarını söyleyen Spiegel, bunun için otomatik öğrenmenin nimetlerinden yararlandıklarını sözlerine ekledi.

Yeni güncelleme sonrası kameranın sol tarafında arkadaşlarınızdan gelen mesajlar ve arkadaşlarınızın hikayelerini görebileceksiniz. Kameranın sağ tarafında ise profesyonel yayıncıların ve takip ettiğiniz kanaat önderlerinin gönderilerini göreceksiniz.

Yeni tasarımın başlangıçta belirli ülkelere sunulacağı söyleniyor. Bakalım yeni tasarıma ek özellikler de yapacaklar mı? ve en önemlisi kullanıcılar yeni tasarımı beğenecek mi göreceğiz.

2 Comments

  1. güzel gözüküyor fakat instagramın hikaye getirme hamlesinden sonra snapchat toparlanamaz gibi gözüküyor.

  2. snapchat kullanmıyorum yani bu yüzden yeni bir özellik haberi ilgimi hiç çekmedi

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.