Teknoloji-İnternet

İşte Yeni Mac OS Yosemite

Pinterest LinkedIn Tumblr

OS X 10.10 sürümü açıklandı. Yeni sürümün ismi ise OS X Yosemite.

Mac OS Yosemite, yepyeni bir arayüz tasarımıyla geliyor. İkonlar, fontlar çok şık dururken tasarımın daha çok flat design’a benzediği görülüyor.

Mac’e özgü olan aşağıdaki panelde bulunan logolar değişime uğruyor. Değişime uğrayan bölümlerden bir tanesi de menü oluyor. Menüde gelen en büyük değişikliği ise menü bar renginin artık değiştirilebiliyor olması.

yosemite2

Yosemite ile artık arama daha kolay hale geldi. Ekranın tam orta yerinde karşınıza bir araç çubuğu çıkıyor.

yosemite

Mac OS’in tarayıcısı Safari’de değişikliğe uğrayanlardan, Safari günümüzün modern web teknolojilerin de hepsini destekliyor. Yeni Safari’nin JavaScript performansı da Chrome ve Firefox’tan çok çok daha iyi. Safari’nin yeni arama ve yazı çubuğu ortada yer alıyor.

iPhone uygulamanızla Mac’iniz AirDrop aracılığıyla birbirine bağlanabilecek ve iki cihaz arasında uygulamalar eş zamanlı çalışabilecek. Ayrıca artık aramalar Mac üzerinden de sağ üst köşede gözükebilecek.

Artık iCloud ile birlikte farklı cihazlardan erişim mümkün olacak.

Yosemite’da, Mail uygulaması da yenilenmiş. MailDrop adlı bir Apple teknolojisi kullanılacak ve iCloud aracılığıyla bu büyük dosyalar, e-postalar aracılığıyla gönderilebecek. Ayrıca MailDrop’da kullanıcılar 5GB’lık bir alana ücretsiz sahip olacaklar.

Mac OS Yosemite ücretsiz olacak ve sonbaharda piyasada olacak.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.