Genel

Kasko Değeri Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Yazar Eren Can

Gün içerisinde başınıza ne gibi sorunların geleceğini bilemezsiniz. Özellikle günümüz şartlarında uzun ve bitmeyen yollarda, aracınız ile sıkışıp kalmışken aniden gerçekleşecek feci bir kazanında ön görüsünü yapamazsınız. Herşey bir anda gelişir ve sonuçları can sıkıcı olabilir. Bu gibi felaket senaryoları ile maalesef ki trafik terörü yüzünden oldukça sık karşılaşabilirsiniz. Bu durumu en az hasar ile atlatmak istiyorsanız kesinlikle aracınızın kasko sigortasını yaptırmış olmanız gerekmektedir.

Peki bu sigortayı yaptırırken sizi ne gibi bir bedel bekliyor diye merak edebilirsiniz. Kasko sigortasını yapan birçok firma vardır fakat siz bu firmalar arasında bir tercih yapmalısınızdır. Bu tercihi yaparken özellikle size en uygun olan, kaliteli hizmet veren ve bütçenizi yormayacak bir paket sunun firmayı belirlemeniz gerekmektedir. Araç sahipleri yaptıkları kasko hesapları üzerinden ödenecek ücret miktarını öğrenebilirler. Kasko değeri hesaplama; aracın modeline, markasına ve bulunduğu şehre göre yapılmaktadır. Yani aracın modeli, markası ve bulunduğu şehri otomatik olarak fiyatı da etkiler. Kaskonun değeri aynı zamanda kaskonun çeşidine de bağlıdır. Dar kasko, normal kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko çeşitleri, farklı teminatlar içerdikleri için çeşitli fiyatlandırmaları da beraberinde getirmektedir. Kasko fiyatı hesaplama ise her yıl yeniden yapılarak güncellenir ve yeni fiyat araç sahiplerine sunulur.

Belki de hayatınızda birçok şeye gerekli gereksiz yüklü miktarda harcamalarda bulunuyorsunuzdur. Fakat iş nedense arabanıza geldiğinde bu işlemi sürekli erteliyor ve türlü bahaneler sunuyorsunuz hatta cimrilik ediyorsunuz. Fakat atladığınız nokta; kasko sigortası hem sizi koruyacak hem de aile bütçenizin zarar görmesini engelleyerek, arabanızı güvence altına alacaksınız. Bu yüzden lütfen sizde kasko değerinizi hesaplatın ve herhangi bir olumsuz duruma karşı kendinizi güvence altında bulundurun. Bunun için kemerinizi biraz sıkmaya değecektir.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

1 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.