Genel

Kredi Kartı Borcundan Eve Haciz Gelir Mi?

Yazar Eren Can

Günümüzde bankaların sunmuş olduğu ürün ve hizmetleri şubeler ve diğer bankacılık kanalları aracılığı ile kullanmak oldukça kolaydır. Sigortalı olarak çalışmakta olan ve primleri düzenli olarak yatan kişilerin kredibilite durumları yani kredi sicilleri iyi durumdaysa bankaların çalışmak istediği en ideal tüketici sınıfında olmak kaçınılmazdır. Ancak daha önce bankalar ile herhangi bir çalışması olmayan kişilerin kredi sicilleri hakkında herhangi bir kayıt olmaması nedeni ile bankalar tarafından risk niteliği taşımakta olan bu grupta bulunmaktadır. Bu grupta olan kişiler de bir takım işlemler sonrasında sunulan ürünlerden ve özellikle kredi ve kredi kartlarından rahatlıkla yararlanabilirler.

Kişi ve kurumların iyi bir sicile sahip olması bankalar tarafından en önemli kriterdir. Bu kritere uyumlu her tüketici bir banka müşterisi olabilir ve talep edilen nakitler ile birlikte kredi kartları bankalar aracılığı ile kolaylıkla kullanılabilir. Kredi notu puanının iyi durumda olması ve geri ödemeleri düzenli olarak sağlayabilecek bir gelirin bulunması hususunun önemli olduğu unutulmamalıdır. Ancak bu aşamada gelir durumuna bağlı olarak kullanılan ürünün geri ödemelerinde bir sorun yaşanması hali söz konusu olabilmektedir.

Finansal yaşam içerisinde bir takım sorunlar nedeni ile kullanılan ürünün ödeme planına bağlı olarak yapılamaması ve ödemelerin tarihlerinin ve tutarlarının aksatılması büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle pek çok tüketici tarafından kredi kartı borcundan eve haciz gelir mi sorusu ilk akla gelen konu başlığı olmaktadır. Bilinmelidir ki borçların belli bir dönem boyunca geciktirilmesi halinde bankalar tarafından tüketiciler sıklıkla aranmakta ve borç tutarının ödenmesine ilişkin hatırlatmalar yapılmaktadır. Ayrıca ödemelerin ne zaman yapılabileceğine ilişkin bir tarih de istenebilmektedir. Ödeme güçlüğü çeken ya da gelir durumunda sorunlar yaşayan tüketiciler için de bir tarih belirtirken kredi kartı borcundan eve haciz gelir mi hususu büyük önem taşımaktadır.

Özellikle bankakredinotum.com adresi içerisinde de ifade edildiği gibi bankaların gecikmeler ile ilgili işlem yapması için 3 aylık yani 90 günlük bir sürenin geçmiş olması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca her gecikmenin ve yapılmayan ödemenin kredi notuna olumsuz yönde etki edeceğini hatta kredi sicilinin bozularak kişinin adının kara listeye yazılmasına neden olduğu ifade edilmelidir. Bu nedenle dosyaların avukata verilmeden önce ödemelerin yapılması gerektiği bilinmelidir. Aksi halde finansal çalışmaların sonlandırılmasına ulaşacak kadar büyük sorunlar yaşanabilir.

Haciz işlemleri ile ilgili ve bankaların dosyayı avukata devretmesi sonrasında oluşabilecek durumlar hakkında daha açık net bilgiler için bankakredinotum.com adresini ziyaret ediniz. Burada da görülebileceği gibi bankalar ve avukatlar tarafından tüketiciler sıklıkla aranarak haciz işlemleri ile ilgili uyarıların yapıldığı görülecektir.

Kaynak: https://www.bankakredinotum.com/2015/02/23/kredi-karti-borcundan-dolayi-eve-haciz-gelir-mi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

1 Yorum

  • artık şu kredi kartı borcundan bıktım yani her an her zaman karşıma çıkmakda. ne zaman kurtulacağız bilmiyorum. en iyisi hayatımızdan kart kullanımı çıkarmak olacak. ödemez isek zaten haciz geliyor hiç tartışmasız.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.