Yazarın takip ettiği teknoloji, internet, sinema, hd duvar kağıtları ve ekonomi üzerine yazdığı yazılarından oluşan web günlüğü.

LG Curved OLED UHD Televizyonlarını Tanıttı!

LG Curved OLED UHD Televizyonlarını Tanıttı!

LG, düzenlediği basın toplantısıyla yeni nesil CURVED OLED ULTRA HD TV’lerini tanıttı.

LG, Four Seasons the Bosphorus Hotel’de düzenlediği basın toplantısıyla 2014 yılına yönelik stratejilerini açıkladı Yeni CURVED OLED ULTRA HD TV ürün serisini tanıttı. 77 inç ULTRA HD CURVED OLED TV ve 105 inç CURVED 5K ULTRA HD TV

LG 105 inç CURVED 5K ULTRA HD TV

21:9 sinemaskop formatı sayesinde sinemadaki izleme deneyimini evlere taşıyor. 11 milyon piksel ekran çözünürlüğüne (5120 x 2160) sahip 105 inç CURVED ULTRA HD TV, LG Electronics ve LG Display arasındaki işbirliğiyle ortaya çıktı. 21:9 formatındaki CURVED 5K ULTRA HD TV’de yeni bir teknoloji kullanılıyor.

LG 77 inç ULTRA HD CURVED OLED TV

Her pikselin renk derecesi, LG Color Refiner özelliği sayesinde otomatik olarak kontrol edilerek mükemmel bir tutarlılık ve denge sağlıyor. TV’nin kontrast oranı LG’nin High Dynamic Range (HDR) algoritması tarafından yönetiliyor. Tru-ULTRA HD Engine Pro özelliği ise, tüm görüntüleri 4K ULTRA HD kalitesine yakın bir seviyede gösteriyor ve ULTRA CINEMA 3D özelliği ise izleyicilere göz alıcı bir 3D deneyimi sunuyor. Aynı zamanda, ekrandaki görüntünün pürüzsüz, net ve daha gerçekçi görünmesini sağlayan MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) özelliğini de içeriyor.

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.


Reader Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.