Cep Dünyası

Mobil İçin En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Pinterest LinkedIn Tumblr

Akıllı telefonların kameralarının gelişmesi hasebiyle artık çekilen fotoğrafların kalitesi de arttı haliyle fotoğraf düzenleme uygulamaları da bir hayli popüler hale gelmeye başladı. Hem iOS hem de Android için kullanabileceğiniz bana göre en iyi uygulamaları sizler için derledim.

VSCO

Benim ilk tercihim VSCO uygulaması hem iOS için hem de Android uygulama mağazasında en popüler düzenleme uygulaması diyebiliriz. Uygulama içerisinde ücretsiz olduğu gibi ücretli efektlerde bulunuyor. Özellikle E serisini tavsiye ediyorum. Uygulama aynı zamanda GIF, video ve RAW düzenleme desteğine sahip.

VSCO’nun iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Lightroom CC

Bu uygulama ile profesyonel bir şekilde fotoğraf düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda RAW fotoğraflarını da düzenleme imkanına sahip. Bilgisayarınızda yüklü olan Lightroom CC ile senkronize olan mobil uygulama bu sayede telefonunuzda hazırladığınız fotoğrafı bilgisayarda da düzenleyebilir akabinde kayıt edebiliyorsunuz.

Lightroom’nun iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Canva – Ücretsiz Fotoğraf ve Grafik Tasarım Aracı

Canva da sevdiğim uygulamalar arasında ve bence en eğlenceli olanı. Instagram gönderisi, Facebook başlığı, fotoğraf düzenleyici, resim kolajı, düğün davetiyesi veya afiş oluşturucu gibi ihtiyacınız ne olursa olsun anında göz alıcı grafikler oluşturmak hepsi bir arada tasarım uygulaması olan Canva ile mümkün hale getirebilirsiniz.

Ayrıca 2018 Google Play Ödülü kazandığını da belirteyim. Bilhassa sosyal medyayı aktif kullananlar için süper bir uygulama diyebilirim arkadaşlar denemelisiniz.

Canva’nın iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Snapseed

Son olarak basit ama güzel işler çıkartan Google’ın geliştirmiş olduğu Snapseed uygulamasını tavsiye ediyorum. Diğer uygulamalarda olduğu gibi RAW dosyalarını açabilirsiniz.

Canva’nın iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Uygulama mağazalarında çok fazla düzenleme uygulamaları var fakat ben bu 4 uygulamayı tercih ediyor ve tavsiye ediyorum.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.