Muhasebe kursları hem para hem meslek kazandırıyor!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Muhasebe kursları hem para hem meslek kazandırıyor!

Gelişen teknoloji ve bilgisayar çağı her meslek grubunda kendini kabul ettirdi. Sürekli güncellenen mevzuatlar ve yasalar ile sürekli değişen muhasebe sektörü de zaman içerisinde değişime ayak uydurdu. Marketlerden Kobilere, çok mağazalı perakende zincirlerinden yeni açılan ajans ve şirketlere kadar her kurumda bilgisayarlı muhasebe programları artık olmazsa olmazlar arasında yerini aldı. Piyasada birden çok muhasebe programı mevcut ve sektöre ve kullanıcıların büyüklüğüne göre farklı hizmet ve paketler sunuluyor. Muhasebe programları arasında bir karşılaştırma yapıldığında hala en iyi muhasebe programları, LOGO, Nebim, Mikro ve ETA olarak yerini korumakta.

Muhasebe programlarının her birinin ERP, MRP, İnsan Kaynakları, Stok, Perakende, Muhasebe, Üretim, Maliyet Muhasebesi, İnşaat muhasebesi, Dış Ticaret Muhasebesi gibi farklı bölümleri de mevcut. Her muhasebe programı ve eklentileri için farklı muhasebe eğitimleri bulunmakta.

Muhasebe programları geliştikçe artık muhasebe departmanlarında veya muhasebe şirketlerinde çalışanlarda gelişime ayak uydurarak kendini geliştirmek zorunda. Sadece hali hazırda çalışanlar değil, muhasebenin herhangi bir alanında çalışmak ve başarılı olmak isteyen herkes bu konuda kendini geliştirmek zorunda.

Muhasebe nasıl öğrenilir ?

Muhasebe konusunda tecrübeniz yoksa, muhasebenin temel yapısını ve genel terimleri öğrenmeniz çok önemlidir. Ön muhasebe kursları bu konudaki açıklarınızı kapatmanız için en iyi fırsattır. Muhasebe ve muhasebenin yapısı hakkında genel bir bilgi birikimine eriştiğiniz zaman ise bilgisayarlı muhasebe kurslarına veya muhasebe programları kursuna katılmanız gerekmektedir.

Egitimikursu.com olarak sunduğumuz muhasebe eğitimleri, ön muhasebe kursu + uygulamalı muhasebe programları kursu ve ileri muhasebe kursu olarak sunulmaktadır. Ve muhasebe kurslarına katılacak adayların seviyelerine göre farklı muhasebe eğitimleri hazırlanmaktadır.

Muhasebeci Maaşları ne Kadar?

Muhasebe sektöründe maaşlar asgari ücretten başlayarak 7500 (yedibinbeşyüz) TL’ye kadar çıkabilir. Genelde ilk kez veya az deneyimi ön muhasebeci maaşları asgari ücret seviyesinden başlar. Maaş artışları özellikle muhasebe sektöründe deneyim ve tecrübeye dayalıdır. Özellikle ileri düzeyde muhasebe bilen ve muhasebe programları üzerinden sql raporlama yapabilen iyi düzeyde İngilizce kursuna giderek kendini geliştirmiş kullanıcılar piyasada çok kolay iş bulabilmektedirler.

Muhasebe konusunda ne kadar eğitimli ve tecrübeli olursanız maaşınızda o kadar yüksek olacaktır.

 

 

 

2 Yorum

  1. suna May 13, 2017 Reply
  2. eneskamis May 16, 2017 Reply

Yorum Yapın