Promotion

Nakliye Süreçlerinde Ucuz Nakliye Oranları

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nakliye süreçlerinde yapılan en ciddi hatalardan biri de budur.

Kar’ını maksimize etmek isteyen bir iş adamısınız. Ya da şirketinizin büyümesi için çalışan bir serbest girişimcisiniz. Her halükarda bir beklentiniz var ve bu beklentiyi azami oranda karşılamak için her türlü yola başvuruyorsunuz.

En ucuz nakliye oranlarına yönelmek gibi durumlar, sadece nakliyenizi riske etmekle kalmayacak, aynı zamanda oluşturmaya çalıştığınız kurumsal kimliği de zedeleyecektir.

Öncelikle kelepir seviyesinde uygun nakliyelerin bu kadar küçük ücret talep etmelerinin sebepleri var. Zaten bu sebeplere göz attığınızda, bu kelepir oran işinden vazgeçeceksiniz.

Bunun dışında kelepir nakliye oranlarına yönelmek, ekonomik olarak da makul bir davranış seçeneği olmayacaktır. On kazanmak için yüz birimlik üretim nakliye ediyorsunuz ve bu nakliyenin ucuza gelmesi size 1 birim daha kazanacak. Fakat bu kazancın yanında 100 birimlik üretiminizi, daha büyük riske atacaksınız. Unutmayın; eldeki bir kuş, daldaki iki kuştan iyidir.

Bunların dışında ise tecrübesizlikten kaynaklanan durumlar da söz konusudur. Nakliye şirketi, bu alanda yeni olduğu için yanlış hesaplamalar sonucu size bu kelepir fiyatı sunmuştur. Siz de kurnaz bir iş adamı olarak bu bilgisizlikten istifade etmek isteyebilirsiniz. Fakat durumun bir başka boyutuna bakın; hesap yaparken bile sorun yaşayan bir nakliye şirketi, nakliyat sürecini başarıyla sonlandırabilecek mi?

Makul ücretlendirmeler, herkesin talebidir. Fakat kelepir nakliye şirketi bulduğunuz zaman, adım atmadan önce iki kere düşünün ve durumu çaplıca analiz edin.

 

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.