Dizi

Netflix Yapımı Ottoman Rising’den Yeni Detaylar Sunuldu

Yazar Eren Can

Netflix dizisi Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) hakkında yeni detaylar sunuldu.

Yapımcılığını Karga Seven Pictures’ın üstlendiği Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) 6 bölüm olarak hazırlanıyor. Karga Seven Pictures’ın ortaklarından Emre Şahin, yönetmeni olduğu Ottoman Rising dizisi hakkında Milliyet’e açıklamalarda bulundu.

Netflix’in dünyada en çok tanınan imparatorlukları öğrenmek için bir araştırma yaptırdığını ve bu araştırmada Osmanlı ve Roma imparatorlukları başı çekince Osmanlı ile ilgili bir dizi çekmek için kendileri ile iletişime geçtiğini söyleyen Şahin, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan Ottoman Rising’in böyle ortaya çıktığını açıkladı. Ayrıca Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak dizide ana hikayenin İstanbul’un fethi olacağını, fakat hikayenin oradan farklı yerlere açılacağını söyledi.

Toplam altı bölümden oluşacak Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) pek çok geriye dönüş (flashback) ve ileriye bakış yer alacak. Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor), Netflix International için oluşturulacak. Bu nedenle ana dili İngilizce olacak.

Dizinin senaryosunu ise Emre Şahin, Kelly McPherson ve Elizabeth Lake kaleme aldı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/hala-gercek-anlamda-uluslararasi/pazar/haberdetay/13.01.2019/2810148/default.htm

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.