Televizyon

Netflix’in Yeni Bilim Kurgu Dizisi: Altered Carbon

Yazar Eren Can

Richard Morgan’ın romanından uyarlanan Altered Carbon dizisinden ilk fragman yayınlandı.

Richard Morgan’ın 2002’de yayımlanan siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon, 2 Şubat 2018’de Netflix platformunda izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dizi, günümüzün 300 yıl ilerisinde geçiyor ve yeni teknolojilerle dönüşüm yaşamış olan dünyayı ve insanlığı ele alıyor. Bu hikayede ölen insanların bilinçleri farklı bir bedene aktarılabiliyor. Böylece beden değişirerek ölümsüzlüğe erişilmiş olunuyor.

Yıldızlararası hizmet veren özel bir askeri birlikte görev yapan asker Takeshi Kovacs, zorlu bir görevden sağ çıkmayı başaran tek ekip üyesi olur. Takeshi’nin zihni “buz içerisinde” hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında ölümsüzlüğün peşinde koşan son derece varlıklı bir işadamı ortaya çıkana kadar dondurulur. Laurens, Takeshi’ye tekrar hayata dönebilmesi için bir şans sunar. Ancak karşılığında son derece zorlu bir cinayeti, “kendi cinayetini” çözmesini isteyecektir.

Altered Carbon Fragman

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Teknolojiyi, sinemayı ve oyun dünyasını yakından takip etmektedir.

1 Yorum

  • Bayadır bunun fragmanını bekliyordum sonunda Netflix fragmanı yayımlamış. Bence Witcher ve Altered Carbon Netflix’in en iyisi iki dizisi olacak ileriki günlerde.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.