Dizi

Netflix’ten yeni dizi: Ottoman Rising

Pinterest LinkedIn Tumblr

Netflix’ten bizleri hayli heyecanlandıran yeni bir mini dizi geleceğini duyurdu. Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan “Ottoman Rising” (Osmanlı Yükseliyor) adlı dizi için resmi onay verildi.

Dizi ve film izleme platformu Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan bir Osmanlı dizisi hazırlıyor. Dizinin adı Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor), yükselme dönemini anlatacağı belli ediyor. II. Mehmet’in 13 yaşında tahta geçmesinden İstanbul’u fethine uzanan hikayesini anlatacak.

İlk olarak 1444 yılında tahta çıkan Fatih Sultan Mehmet, 1451 yılında yeniden tahta çıkarak 30 yıl boyunca hüküm sürmüştü. Tahta çıktıktan kısa bir süre sonra İstanbul’u fetheden Osmanlı Padişahı, Orta Çağ’ı kapatıp Yeni Çağ’a geçişi simgelemesiyle de tüm dünyada tanınıyor.

Dizi STXtv ve Karga Seven Pictures iş birliğinde çekilecek. Dizinin yapımcılığını Karga Seven Pictures’tan Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin üstleniyor.

Dizinin toplamda altı bölüm sürmesi planlanıyor. Bildiğiniz üzere ülkemizde Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan iki tane dizi projesi gerçekleştirildi fakat ikisi de başarılı olamadı ve yayından kaldırıldı. Bakalım Netflix kalitesinde bir Osmanlı yapımı nasıl olacak hep birlikte göreceğiz.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.