Promotion

Netvent Seo

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dijital Pazarlama ve SEO İlişkisi İle İlgili 3 Önemli Nokta
Dijital dünyada rekabet her geçen artıyor ve sektörler dijital dünyaya daha fazla ilgi gösteriyor. Arama motorlarındaki rekabet de buna bağlı olarak her geçen artmaya devam ediyor. Peki Dijital Pazarlama ve SEO arasında önemli bir ilişki var mı?
Artık insanlar bir ürün almadan önce internet üzerinde satın almak istedikleri ürün/hizmet hakkında diğer kullanıcıların yorumlarına bakıyor. Satın alma davranışları incelendiğinde önceden yapılan araştırmaların karar ile doğrudan bağlantılı olduğu saptanmış durumda. Peki kullanıcılar bu yorumlara nereden ulaşıyor? Tabiki arama motorları vasıtası ile.
İşte tam da burada SEO devreye giriyor. Anlık olarak şekillenebilen dijital dünyada kullanıcılar istedikleri bilgilere arama motorları üzerinden ulaşabiliyorlar ve en çok ziyaret ettikleri siteler ise ilk sayfada yer alan siteler.

netvent-seo
1 – Arama motorlarında ilk sayfa en işlek cadde olma özelliğini taşıyor.
Bazı anahtar kelime grupları hariç kullanıcıların %70’i ilk önce ilk sayfadaki siteleri tercih ediyorlar. Bu da ilk sayfada yer alan sitelerin hem daha fazla trafik almasını hem de daha fazla satış yapma potansiyeline sahip olduklarını gösteriyor.
2 – SEO artık sadece teknik bir konu değil, artık kullanıcı deneyimi de önemli bir nokta.
Geçmiş yıllara nazaran SEO daha fazla ustalık gerektiren bir alan haline geldi. Kullanıcı odaklı bir şekilde SEO performansını artıran sitelerin daha fazla dönüşüm sağladığı da elde edilen sonuçlar arasında
3 – Uzun öbekli aramalara odaklanan siteler yine daha fazla satış sağlıyorlar.
Tek kelimeye dayalı SEO çalışmaları artık geçmişte kaldı Günümüzde en sağlıklı SEO çalışmaları tek bir kelime üzerine değil, dönüşüm sağlayacak kelime grupları üzerinden yapıldığı zaman ortaya çıkıyor. Rekabeti az olan ve en fazla dönüşümü sağlayan uzun öbekli aramalara önem veren çalışmalar en büyük başarıları da beraberinde getiriyor.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.