Teknoloji-İnternet

Nokia Lumia 720 ve 520 Satış Fiyatı ve Tarihi Belli Oldu!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nokia’nın Lumia serisinin yeni modelleri 720 ve 520 şu an ülkemizde tanıtılıyor. Fiyatlarıyla dikkat çeken Lumia modellerinin ne zaman ülkemizde satışta olacağı ve kaç liradan alıcı bulacağı açıklandı.Windows Phone 8 ile tanışmak isteyen kullanıcılara bütçe dostu fiyatlarla güzel bir seçenek Nokia Lumia 520 599TL’ye, Nokia Lumia 720 ise 999TL’den satılacak. Telefonlar Mayıs ayı içerisinde satışta olacak.

Lumia 520, gücünü çift çekirdeki 1GHz işlemciden alıyor ve 4 inç boyutunda bir ekrana sahip. Lumia 720 ise, 4.3 inç ekran boyutuyla beraber 1GHz çift çekirdekli işlemci barındırıyor. Her iki telefonda da Adreno 305 grafik birimi bulunuyor. Lumia ailesiyle kendini iyiden iyiye toparlanan Nokia,  Lumia modellerinin bilinirliğnini çıktığı günden bu yana %50 arttığını belirtiyor. Ayrıca Lumia’lar arasında en iyi satışa ulaşan model ise Lumia 620 oldu.

Ayrıca Nokia’nın en ucuz modellerinden biri olan Nokia 301, 329 TL’den yine Mayıs ayı içerisinde satışa çıkacak. Nokia’nın MWC kongresinde tanıttığı en ucuz telefonu 105′in de ülkemizde satılacağı kesinleşti ancak fiyatı henüz netlik kazanmadı.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

1 Comment

  1. nokia lumia 2013 yılında cıktı ama daha iyi bir windows phone cıkmadı tekrar. windows ohone konusu sanıyorum yavas yavas kapanacak

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.