Genel

Okulistik İle Sınavlarınızda Daha Başarılı Olun

Pinterest LinkedIn Tumblr

Merhaba bu yazımda sizlere kardeşim için üyelik açtırdığım okulistik sitesinden bahsedeceğim. Öncelikle bu sitenin nasıl bir platform olduğunu ve yararlarından söz edeceğim.

Okulistik internet üzerinden ulaşılan bir eğitim ve öğrenme platformudur. İlkokul 1. sınıftan 4. sınıfa, ortaokul 5. sınıftan 8. sınıfa kadar bütün öğrenciler, bu öğrencilerin aileleri, ilk ve ortaokullarda görevli öğretmenler ve eğitim yöneticileri Okulistik’ten yararlanabiliyor. Türkçe, matematik, fen bilimleri, hayat bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerine ait içerikleri bulunuyor.

Derslerin içerikleri Millî Eğitim Bakanlığının yayımladığı öğretim programları ve kazanım listelerine göre hazırlandığı için müfredata ve bütün ders kitapları ile uyumlu.

Bu siteyi kardeşimin öğretmeni tavsiye etti bizde üye olduk. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok alanda değişim yaşanıyor. Eğitim alanı dijital öğrenme dünyasıyla zenginleşmeye devam ediyor. Dijital öğrenme öğrencilerin öğrenme stillerini ve öğretim ortamlarından beklentilerini değiştiriyor.

Okulistik.com’da etkileşimli ve canlandırmalı konu anlatımları, konu anlatımlarını pekiştiren çalışma kağıtları, soru çözümü videoları, konu testleri, öğrenme alanlarına uygun eğitsel oyunlar ve elektronik kitaplar yer alıyor.

Sitede yer alan içeriklerin haftalık ders programına göre okulda işlenen konuyu öğrencinin ders öncesinde veya sonrasında çalışmasını kolaylaştıracak şekilde planlanıyor olması bu sitenin en beğendiğim özelliği oldu. Eminim kardeşim bu platform sayesinde daha düzenli ders çalışarak başarısını sınavlarında gösterecektir.

Android tabletlerde ve iPad, iPhone cihazlarına özel uygulama yapmışlar. Bu uygulama sayesinde tabletten ya da akıllı telefondan Okulistik’te yer alan konu anlatımlarını ve kitaplık bölümüne erişim sağlayabiliyorsunuz.

Son olarak fiyatından da bahsedeyim. Öğrenci üyeliğinin yıllık ücreti 99.90 TL.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.