Genel

ONLINE ÖĞREN: Zamandan Az Harca Kendinden Çok Kazan

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sanal dünyanın teknolojinin epey gelişmesi yaygınlaşması ile çeşitli sektörlere doğru genişlediği şu günlerde, en çok kullanılan sanal ortamlardan biri de kuşkusuz online eğitim platformları. Elbette bunun pek çok sebebi var. Öncelikle geleneksel eğitim sistemlerinde seçilmesi gereken tek bir alan ya da okul bulunurken, ve bu seçimi belli sınavlar sonucu yaparken, online eğitim platformlarında istediğiniz sayıda konu ya da dersten eğitim alabiliyorsunuz. Geleneksel eğitim biçimlerinde kişinin belli bir kuruma bağlı olma gerekliliğinden dolayı doğan birçok prosedürel işlemden de muaf olmuş oluyorsunuz. Preply online eğitim platformunda, Profesyonel özenle seçilen 50 binden fazla öğretmenin bulunduğu sistemden ister hobi alışkanlıklarınızı geliştirmek, ister ilgi alanınız konusunda donanımlı hale gelmek, ister bir yöneliminizi meslek haline getirmek için istediniz alandan eğitim alabilirsiniz. Belirtmek gerekirse, platformdaki kullanıcıların %55 i İngilizce öğreniyor. Preply ile bu eğitimler gerek internet sitesi üzerinden, gerekse Skype uygulaması aracılığı ile bire bir yapılabilir. Website üzerindeki dersler, Preply Classroom denilen bir arayüzde yapılıyor. Preply sınıfları, Skype’a göre kullanıcıya daha iyi video çözünürlüğü ve ses kalitesi sunuyor.

Preply Platformunda Öğrenmenin 5 FAYDASI

1- Online Öğrenerek Zamandan Tasarruf!

Hepimizin bildiği üzere yorucu şehir yaşamı içerisinde eğitim görmek, yalnızca o eğitim kurumuna gidip gelme vakti bile düşünüldüğünde oldukça zaman isteyen bir uğraş. Bu akan zaman içerisine aslında birçok çeşitli aktivite sığdırabilecekken, eğitim almak isteyen kişilerin zamanı yollarda geçiyor. Bu da hem eğitim sırasında kişiden alınabilecek verimi düşürüyor, hem de eğitim sonrasında kişinin söz konusu konu ile ilgili pratik yapma şevkini düşürüyor. Preply, bu durumu ortadan kaldırmak istiyor. Çünkü eğitim, mutlaka bir kurs binasına gidilerek alınabilecek soyut bir kavram değil. Preply ile evinizin konforlu olanaklarında ve dilediğiniz saatte, yalnızca bilgisayarınızı açarak alabileceğiniz binlerce ders seçeneği mevcut. Dersleri alış zamanınızı belirledikten sonra, o an nerede olursanız olun, yapmanız gereken tek şey sistemi açmak olacak. Böylelikle hem zamandan tasarruf edeceksiniz, hem de gerek eğitim sırasındaki gerek ise eğitim sonrasındaki verimliliğinizi arttıracaksınız. Teknoloji ve bilişim çağı olarak adlandırabileceğimiz bu çağda Preply, son derece çağdaş atılımı ile size bu avantajı sağlıyor.

2- Öğrenmek İçin Kimse Geç Kalmış Değil!

Geleneksel eğitim süreciniz içerisinde geç kaldığınız, ilginiz olduğunu fark etmediğiniz, ya da fark etseniz de eğitim alma fırsatı yaratamadığınız birçok konu ya da alan olabilir. Şimdi öğrenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken uzman birini bulmak. Basit bir konuda bile bir şeylere karar vermeye çalışırken arkadaşlarımıza veya ailemize danıştığımız bir ortamda, uzman birine danışmadan yeni bir şey nasıl öğrenilebilir ki? Önemli olan bir konunun uzmanından yardım alarak öğrenmek ve daha az zaman harcayarak kilit noktalara yönelmek. Preply de 120 farklı milletten uzmanlar var ve sadece yeterlilikleri sağlayan öğretmenler platformda yer almaya seçiliyor.

3- Aynı Anda, İstediğiniz Alanda Ve Sayıda Ders!

Preply, dinamiği içerisindeki 50 binden fazla eğitimci ile ve uygun fiyatlı eğitim ücretleri ile size aynı anda birden fazla alanda eğitim görme fırsatını sunuyor. Siz sadece eğitim görmek istediğiniz kategorileri seçin ve sizin için en uygun olan konular hakkındaki eğitim programlarını gözden geçirin. Belli sayıda, vaktinize ve ihtiyacınıza göre eğitim satın alarak online derslerinizi tam zamanlı kursa dönüştürebilirsiniz. Üstelik evinizin konforunda alacağınız bu kurs size çok şey katacak. Aylık Preply’de 60 bin saatin üzerinde uluslararası ders yapılıyor.

4- Farklı Dillerde Kullanıcı Arayüzü

Preply, toplam 120 ülkede hizmet veren bir platform. Haliyle birçok farklı dil seçeneği mevcut. Genel olarak uluslararası alanda hizmet veren online eğitim platformlarının aksine Preply, tüm ülkelerdeki hizmetinde İngilizce dilini kullanmayı seçmedi. Bu bağlamda Preply şu an hali hazırda Türkçe dahil olmak üzere 15 farklı dilde website versiyonu sunuyor.

5- Uygun Fiyatlı Eğitim Olanakları

Geleneksel eğitim sistemi içerisinde bir okul olmasa bile, bir kursa gitmek dahi kişiye çok ciddi külfetleri olabilen bir etkinlik. Gerek ulaşımı, gerek alet edevat alımı gerek ise kurs mekanlarının yüksek fiyatları dolayısıyla eğitim ücretinin de artması ile insanlar hobiler edindikleri konularda ya da ilgi alanlarının olduğu konularda daha alternatif şekilde sunulan eğitim olanaklarının arayışı içerisine girmişlerdir. Preply’de 128 farklı konu içerisinde çok cüzi ücretler ile ders yapabileceğiniz 5$ dan 10$ a kadar birçok uzman öğretmenler var. Kullanıcılar yıllardır hayalleri olan konularda kurs alırken ya da eğitim görürken, mutlu bir şekilde siteden ayrılıyorlar. Sitenin kullanıcı değerlendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz. Preply İyi ve size uygun bir öğretmen seçimi yapabilmeniz için memnun kalmamanız halinde 2 defa öğretmen değiştirme hakkı veya Paranızı iade alma şansı tanıyor. Bu yüzden sisteme %100 güvenebilirsiniz. Çünkü sitede kullanıcı memnuniyeti ön planda.

BONUS: Sadece bu yazıya özel %30 İNDİRİM

Sadece bu yazıya özel olarak hazırlanan %30 indirimden yararlanmak için sisteme aşağıda verilecek link üzerinden kayıt olmayı unutmayın. Kayıt olmanız ardından ilk ders ödemesinde %30 indirim uygulanacak. Preply de %30 indirimli ilk dersinizi  hemen satın almak için tıklayın. Preply belli aralıklarla indirime giren bir online eğitim platformu. Bu indirimlerden yararlanmak için siteyi takipte kalın.

2 Comments

  1. Online eğitimlere her zaman sıcak bakmışımdır. Siteyi biraz inceleme fırsatı buldum güven veriyor. Ancak eğitim satın almadığım için eğitimleri hakkında bir yorumda bulunamayacağım.

  2. ingilizce öğrenmek için kayıt olmuştum. hocalar ilgili. öğrenci olarak sizlerde gayret verirseniz faydalı bir uygulama oluyor.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.