Teknoloji-İnternet

PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

Yazar Eren Can

PayPal, 6 Haziran 2016 tarihi itibariyle Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı.

PayPal, resmi açıklamasında kararın arkasında BDDK’nın şirketin lisans başvurusunu reddetmesi olduğunu belirtiyor. PayPal kullanıcıların mevcut bakiyelerini nasıl çekeceklerine dair bilgilere yer veriyor.

PayPal’ın Türkiye’den ani çekilme kararı, şirketin Türkiye’yi henüz öncelikli pazarları arasında konumlandırmadığı algısını güçlendiriyor.

PayPal’dan yapılan resmi açıklama şu şekilde;

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler. 

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. 

Bakiyenizi çekmek için:

 1. Hesabınıza giriş yapın.
 2. Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi’nden “Para Çekin”i tıklayın.
 3. Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
 4. Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.

Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 – 7 gün arası sürebilmektedir.

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.     

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

8 Yorum

 • Bu habere dünden beri üzülsem mi sevinsem mi bilemedim,işin perde arkasını bilmiyoruz. Amaç kayıt fışı para akışını kayıt altına almaktı sanırım. Dediğim gibi bilemedim ve sizlerinde fikirlerini okumak isterdim

 • Kötü oldu bu paypal sayesinde yabancı sitelerden güvenle alışveriş yapıyorduk. Gelecekte pek çok kişi dolandırılacak bu iş yüzünden

 • Son zamanlardaki en kötü haber bu oldu. Türkiye’de birçok kişi ödemesini paypal yoluyla yapıyordu/alıyordu.

 • İlk zamanlarda kötü olduğunu düşünüyordum fakat paypalın türiyede ofisi bulunmadığı ve vergi vermediği için para transferleri kontrol edilemiyordu. Bu sebepten de terör örgütleri kara para aklıyormuş. Vergi verene kadar kapatılması iyi olmuş.

 • Paypal turkiye pazarinin ekmegini iyi yedi istenen sartlari saglamadigi icin faaliyet izni verilmemesi normal

 • bu kararı alan makamlar elbetteki devletin bekasını düşünerek almış olabilirler doğru yaptıklarını düşünüyorum

 • kendi kaybeder ülkemizde çok sık kullanılan sistemdi paypal ama o faliyeti durdurdu diye biz durmayız başka şeçenekler çıkacaktır. elbette paypalsız hayata merhaba

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.