Teknoloji-İnternet

PayPal Türkiye’ye Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Yazar Eren Can

Haziran ayında Türkiye faaliyetlerini durduran PayPal, Türkiye’ye geri dönme hazırlıkları yapıyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında ülkemizdeki yasalara uymamıştı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisansı iptal edildi. Geçtiğimiz hafta BBDK, PayPal ile bir toplantı gerçekleştirdi. PayPal 2017’nin sonuna kadar serverlarını Türkiye’ye taşımayı hedefliyor.

Konu ile bir açıklama henüz yok. PayPal Türkiye’de tam olarak ne zaman aktif olacak bilinmiyor.

Cross Border, yurt dışında bulunan bir kişiye Türkiye’den alışveriş yapma izni veriyor. Ancak bu sistemle Türkiye’den bir kişi yurt dışından alışveriş yapamıyor. PayPal’ın yeni sistemle birlikte hacminin 400 milyon dolara düşeceği tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

4 Yorum

  • Bu durumda bize pek yararı olamayacak, zaten yurtdışına sattığımız bir şeyler olmadığı için gelecek sistem de pek işe yaramaz, hala yurtdışı alışverişlerinde sorunlar yaşıyorum Paypal olmadığı için…

  • paypalın bize faydası olacağına inanmıyorum daha önce vardıda kim doğru dürüst faydalandı birkere gümrük sorunu başlı başına problem

  • Hadi inşallah dönsün geri. Ama dönüş süresi önümüzdeki yılın sonları olacakmış. Bu çok uzun süre ama hiç yoktan iyidir.

  • Yurt dışından alış veriş yapamadıktan sonra paypalın bireysel kullanıcılar için pek bir anlamı olmayacaktır.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.