Oyun

PES 2014 Taraftar Etkisi

Pinterest LinkedIn Tumblr

pes2014_taraftar

PES 2014 gelişmelerinden birisi de taraftarların coşkusunun artık oyuncuların performansına yanıyacak olması. Taraftarı güçlü olan takım, maç içerisinde zaman zaman gaza gelebilecek, motive oldukları için paslarda ve şutlarda daha yüksek isabet oranı bulabilecek. Detaylar konunun devamında…

Havaya, havaya, bütün eller havaya!

Ev sahibi takımın taraflarları ve konuk takım taraftarları maçtaki performanslara direk etki edecek. Ev sahibi takımın taraftarları, takımına verdiği destekle, oyunculara adeta gaz verecek. Bu da oyuna, daha isabetli paslar, daha hızlı koşan ve istekli oyuncular olarak dönecek.
Eski serilerde, taraftarın tezahüratları, pozisyonlara verdikleri tepkiler, maçın gidişine etki etmiyordu. Futbolun gerçek atmosferini oyunculara hissetirme gayretinde olan KONAMI, PES 2014 ile, artık taraftarları da 12. adam olarak bizlere sunuyor.

Bu sistem tam olarak nasıl işleyecek, ne gibi özellikleri olacak henüz bilemiyoruz. İleride detaylar açıklandıkça bizler de öğreneceğiz ancak bu gelişmenin heyecan verici olduğunu blirtmek gerekir.

Diğer PES 2014 Bilgileri de şu şekilde;

-Oyuncular, top onlara gelmeden önce iyi bir kafa vuruşu yapabilmek için en doğru pozisyonu almak adına rakipleri ile mücadele ederken, kollarını kullanıp rakibin omuzu üzerine çıkarak avantaj sağlayabilecekler.
-Pes 2013’de 40 kadar yıldız olmuş oyuncu için,o oyuncuya has özellikler vardı. Örneğin
ronaldonun frikikten önce bacaklarını açması ve derin nefes alması gibi. Artık bu sayı
çok daha artacak.
-Bazı oyuncuların mental gücü, yani psikolojik dayanıklılığı, ev sahibi taraftarların
baskısından etkilenmeyecek. Örneğin, Keane, viera ve gerrard gibi mücadeleci oyuncular rakip takımın taraftarı ne kadar baskı yaparsa yapsın az etkilenecekler.
-Sahanın belirli alanları ve bölgeleri için detaylı stratejiler üretilebilecek. Bu strateji ekranında, saha karelere bölünmüş olacak ve bir oyuncuyu sahanın belirli bir bölgesinde görevlendirebileceğiz. Kısaca bir oyuncunun sahanın tam olarak neresinde
ne yapmasını istiyorsanız belirtebileceksiniz.
Ayakkabılar, toplar ve formalarda inanılmaz bir gerçeklik olacak. Demo aşamasını takip eden muhabirler, gerçek bir ayakkabı resminin bile, oyundakinin yanında fake yani sahte gibi durduğunu dile getirdiler. Formalar hiç olmadığı kadar gerçek olacak.Yeni grafik motoru sayesinde bir formanın yatay ve dikey dalgalanmaları,formanın gerçek renkleri çok daha net olacak.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.