Haberler Teknoloji-İnternet

Peşin fiyatına taksitle cep telefonu ve PC satış dönemi artık bitiyor

Yazar Eren Can

Türkiye basınında yer alan haberlere göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yeni yönetmeliğinde peşin fiyatına taksitle cep telefonu ve PC satışı 1 Şubat 2014‘ten itibaren tamamıyla yasaklanmış olacak. Kredi kartları ve cari açığı durdurmak için aldığı bu önlem milyonların tepkisini toplayacağa benziyor.

Gıda, akaryakıt gibi farklı sektörleri de etkileyecek olacak bu karara çok itiraz gelecek. Alınan karar ile birlikte yeni yılın Şubat ayından itibaren taksitle tablet, cep telefonu ve PC satın almak isteyen kullanıcılar peşin fiyatına alışveriş yapamayacak.

Ya vade farklı taksit ya da tamamen peşin!

Kullanıcılar 2014 yılı içerisinde yapacakları elektronik alışverişlerinde ya tamamen peşin, ya da vade farkını ödeyerek taksitli alışveriş yapabilecek.  Bir BDDK yetkilisi yaptığı açıklamada “taksitsiz” satış yönetmeliğine bilgisayar, cep telefonu, fotoğraf makinesi dahil tüm elektronik cihazların dahil olduğunu söyledi.

Görünen o ki yeni bir telefon alırken cebimizde ne kadar para olacağı ve bu paranın aydan aya nasıl yeteceği konusundaki düşüncelerimiz daha da titizleşecek. Alınan karara sosyal medyadaki tepkiler şimdiden büyümeye başladı bile. İlerleyen günlerde konuyla ilgili gelecek açıklamaları bekliyoruz.

teknolojioku

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.