Oyun

Pokemon Go Türkiye’de nasıl yüklenir?

Yazar Eren Can

Yeni Zelanda ve Avustralya’da ve son olarak da ABD’de kullanıma açılan ‘Pokemon GO’ isimli uygulama Türkiye’de de popüler olmaya başladı.

Pokémon GO Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu.

Pokemon çılgınlıgı ‘cep’te geri döndü. 90’ların sonu ve 2000’li yılların başında tüm dünyayı saran Pokemon çılgınlığı, cep telefonu uygulaması olarak geri döndü. Pokemon GO, henüz Türkiye’de resmen indilrebilir olmamasına karşın uygulamanın APK dosyalarını internetten bulan kullanıcılar tarafından oynanıyor.

“Artırılmış gerçekliğe” dayalı oyunda Pokemon karakterleri, telefonların kamerası kullanılarak gerçek dünyada görülüyor. Amaç oyunun size hedef olarak gösterdiği yerlere gidip sanal karakterleri yakalamak.

tr-android-pokemon-go-4 tr-android-pokemon-go-5

[box style=”download”] Pokemon Go Apk İndir [/box]

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

2 Yorum

  • Gerçekten bu oyun bir anda popüler oldu. Buna benzer google’ın çıkardığı bir oyun vardı ama pek bile yoktu. Bu oyun daha fazla kesime hitap ettiği için bir anda patlaması olağan oldu.

  • Sağıma dönsem Pokemon Go soluma dönsem Pokemon Go. Ben bu olaya çok yabancı kaldım. Bu kadar güzel mi bu oyun?

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.