Teknoloji-İnternet

Profesyonel Takipçi Arttırma Hileleri! (2013)

twitter-logo

1 günde 30.000 takipçi veya 1 ayda 10.000 organik takipçi arttırmayı Sosyal Medya Uzmanı olarak sizlere Twitter, Facebook, İnstagram ve diğer sosyal ağ üzerinden nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Bildiğiniz üzere birinci yazımda Twitter Takipçi Arttırma Hileleri!  basit olarak Jusfunfollow sistemini, Twitter’da iMacros detaylarını anlatmıştım. Bu yazımda gelişen sistemleri, 2013 yılının son güncel hilelerini, yapay zeka ile orjinal makale yazımı gibi çeşitli hiç bir yerde yayınlanmayan hileleri anlatacağım.  Bu yazımı okumadan önce lütfen birinci makaleyi okuyup, sistemi anlayınız.

1. Aynı anda 300 adet facebook sayfasına, Twitter’dan, Haber sitelerinden ileti gönderme

Twitter Takipçi Arttırma Hileleri! (1) makalesinde www.dlvr.it sisteminden bahsettim. Maalesef ki 2 hesaptan sonra paralı oldu. Ama eğer kurumsal bir şirketi yönetiyorsanız aylık cuzi bir ücretle sınırsız hesap yetkisine sahip olabiliyorsunuz.  Eğer alternatif RSS akışı gönderme sistemi arıyorsanız http://alternativeto.net/software/dlvr-it/ bağlantısından diğer sitelere bakabilirsiniz. Ama bizim için en profesyonel dlvr.it sistemidir.

Twitter Takipçi Arttırma Hileleri! (1)  makalemde yer alanları yapıyorsunuz. Sonra sisteme giriş yapıyorsunuz. Hesaplarınızı tek tek yetkilendiriyorsunuz. Bunları yaptıktan sonra www.dlvr.it sitesinde RSS akışı eklerken size 2 seçenek sunuyor. Twitter mı yoksa RSS url akışı mı. İki yolla da yapabilirsiniz.

Twitter’dan bir kelimeyi araştırarak gönderme

http://search.twitter.com/search.atom?q=ercanataytr  “ercanataytr” yazan herkesi buluyor ve atmış olduğu twitlerin besleme akışını size sunuyor Sizde bu RSS linkini dlvr sitesine ekliyorsunuz.  İsterseniz bir hashtag de yapabilirsiniz.

Hastag için örnek URL http://search.twitter.com/search.atom?q=%23kelime

Buradaki %23 kare kod # ile aynıdır. bağlantı adresinde bu gözükmektedir. Siz de o kelime yazan yere trend topicteki bir kelimeyi yazabilirsiniz.

Twitter’dan bir kullanıcının yazmış olduklarını gönderme

https://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=ercanataytr

ercanataytr yazan yerdeki kullanıcı adını değiştirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2. Bir kelimeyi Trend Topic / TT yapma hilesi

Twitter ‘da bir kelimeyi Trend Topic yani TT listesine çıkarmak kolay gibi gözükse de Twitter alogritması o kelimenin Twitter üzerindeki etkileşimlerini hesap ederek analiz eder ve onu TT listesine çıkarır. Peki bu alogritma nasıl işler? Bunu yapabilmeniz için Twitter organik takipçi sayınızın çok olması gerekmektedir. Size tavsiyem Facebook Group, Yahoo Group kurup en az 1000 kişilik Hashtag grubu kurmanızdır.

  1. Görüntüleme (Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. TT o kelimenin görüntüleme sayısını kayıtlı kullanıcıları baz alarak gerçekleştirir.)
  2. İlk trend topic’teki 10 konuya tıklamalıdır. Tıkladıktan sonra sizi ilgilendiren kelimeye tıklayın. Bunu kolay yapabilmek için 2 hashtag kullanın.
  3. Gerçek zamanlı aramayı yapmak için herkesin o kelimeye tıkladıktan sonra 1 kez cevap vermesi ve cevaplarının içinde o kelimeyı kullanması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken 1 tweette en fazla 2 hashtag kullanılmalıdır. Fazlası sayılmıyor ve gerilere atılıyor.
  4. Mutlaka View Tweet / Tweeti Görüntüle butonuna tıklayarak o Tweetin detay sayfasına girmeniz gerekiyor. Sizin o tweet ile ilgilendiğinizi vurgulamanız gerekiyor. Takipçi kitleniz veya Hashtag grubunuz da aynısını yapmalıdır.
  5. Takipçileriniz veya grubunuz o hashtag kelimesinde geçen Tweeti Favorilerine eklemeli ve ReTweet etmelidir. Bu anlamda kelime gerçek zamanlı akış listelerine girecektir. Herkesin favori listesinde gözükecek ve akışlar artacaktır.
  6. Tüm kullanıcıların aynı ülkede olması gerekiyor. Çünkü her ülkenin TT listesi değişiktir. Bu anlamda Twitter dili farklı ve ülkesi farklı olan kullanıcılar TT yapmakta zorlanacaktır. Ayarlardan Türkçe ve Türkiye saatini seçebilirsiniz

Notlar:

Bir uygulama üzerinden gönderilen Tweetler hashtag alogritmasında yok sayılıyor. Sadece manuel sistemlere izin veriliyor. Belirli uygulamalar dışında (IOS, Android).

3. Twiiter’da Seni takip edene otomatik teşekkür mesajı yollama

Twitter üzerinde seni takip edene otomatik teşekkür mesajı göndermek ister misin? Burada sakın otomatik mesajlara link eklemeyin. Yoksa Twitter hesabınız spam yüzünden suspend yiyecektir. Yapmanız gereken JustUnfollow.com sitesine Premium paketlere üye olmaktır. Ücretsiz siteler var fakat en iyisi budur.

Justunfollow sitesine girdikten sonra sol taraftaki Automate sekmesine tıklayın. Sonra oradaki kutucuklara 4 veya 5 farklı teşekkür mesajı oluşturabilirsiniz. Herkese ayrı teşekkür mesajı gönderecektir. Bu sayede SPAM’a da girmeyeceksiniz. Aşağıdaki resimde mevcuttur.

4. Seni takip edeni otomatik takip etme

Automate ekranında bulunan aşağıdaki kutucuğa tıklayınız. “Auto Follow Back  Automatically follow back followers ” sizi takip edenleri otomatik takip edecektir. Takip edenleri panelden size bildirecektir.

Bu sayede sizi takip edenlerin en son takip eden listesinde gözükeceksiniz. Bu sayede daha çok takipçi paralel olarak gelecektir.

5. Takip ettiğin kişilerin seni takip etmemesi durumunda (Non-Followers)

Birisini takip ediyorsun. Oda seni takip etmiyor. O zaman Justunfollow sitesinde sol tarafta yer alan bölümde Non Followers bölümüne bir kez tıklaman yeterlidir. Sana bütün listeyi sıralacaktır. Hepsini unfollow edebilirsin. Daha kolay yapman için Twitter Takipçi Arttırma Hileleri! (1)  makalemdeki İmacros tekniğini kullanmayı unutma.

6. Twitter üzerindeki Tweet’leri WordPress’e gönderme

Yootheme’nin geliştirmiş olduğu Widgetkit Twitter bileşeni bu iş için biçilmiş kaftan. Bileşeni WordPress sitenize kurduktan sonra Bileşenler kısmına girip sayfanızın bileşen modüllerine sürükleyin. Sonra twitter kullanıcı adınızı veya hashtagı yazın. Sonra baktığınız da sitenizde o hashtaglar yayınlanmaya başlayacak. Güzel değil mi? Başka eklentiler de mevcut.

7. Twitter iletileri ile orjinal makale yazma

Twitter iletini orjinal şekilde göndermek için WordPress Wprobot bileşenini kullanabilirsiniz. Wprobot bileşeninde http://search.twitter.com/search.atom?q=%23kelime tekniği ile RSS akışını ekleyin. Wprobot ayarlarından Rewrite ile bu kelimeleri benzersizleştirebilirsiniz.

8. Foursquare teknikleri 

Yer bildirimi yaptığınız Foursquare sosyal ağı hakkında bir kaç tüyo vereyim.  Foursquare arkadaş limiti 1000 kişidir. Foursquare arkadaşlık isteği gönderme limiti 500 kişidir. Bu anlamda çok hızlı bir şekilde 1000 kişi nasıl yapılır?

a. Foursquare’da rehber listenizi eklediğiniz de o kişilerin bir daha foursquare ne zaman girip arkadaşlık isteğinizi onaylayacağı meçhul. Bu yüzden en popüler mekanda örneğin istanbul capitol avm veya kanyon AVM’de check-in yaptığınız da 200 kişi orada 1 saat içerisinde check-in yaptığını görebilrsiniz. Bu anlamda oradaki check-in yapanları arkadaş ekleyebilirsiniz. Aktif kullanıcı olduklarından çok hızlı bir şekilde listeniz artacaktır. 500 kişiye kadar yolunuz var. Mutlaka check-in yaparken Facebook ve Twitter hesabınızı bağlamayı unutmayınız.

İşletmenizi Foursquare’a ekleyin ve kampanyalar oluşturun

Eğer işletmenizi Foursquare’a ekleyip onaylatırsanız herkes o mekanda her bir check-in de işletmenizin Twitter ‘da sayfasını kendi duvarına atacaktır.

Kampanyalar olarak her 2 check-in yapana indirim kodu, tavsiye edene indirim kodu verebilirsiniz.

 

Örnek rozetler

9. 30.000 takipçiyi 5 dolara satın almak

Size burda fiverr.com adlı her şey 1 milyon dükkanlarına benzer internet üzerinde açılmış her şey 5 dolara site ile ilgili bir kaç ipucu bahsedeceğim. Bu siteyi kullanmanız için onaylanmış bir adet Paypal hesabınız olması gerekmektedir.

Yapmış olduğum örnek alışverişler

Ben Fiverr.com ‘dan http://fiverr.com/categories/online-marketing/social-marketing bölümünden takipçi satın alıyorum. Burada satın alınan yabancı takipçilerin maksimum ömrü 1 aydır. 1 1 ay içinde suspend yemektedirler.

Peki biz buradan takipçi almamızın mantığı nedir?

35.000 takipçiyi profilinize 5 dolar gibi komik bir rakama gönderdikten sonra takip etme limitinizi 35.000’e çıkarıyorsunuz. Jusfunfollow.com ile Türk takipçileri takip ediyorsunuz. Bu sayede yabancı takipçilerin üstüne Türk takipçiler geliyor. Kimse sizin en son bin takipçinize sırayla bakmayacaktır.

Fiverr.com’da satılan paketler

35.000 takipçi 5 dolara paketleri

10.000 retweet, tweet’iniz hakkında konuşmalar, favori paketleri

Facebook beğendirme paketleri vs..

10. Orjinal Makale Yazma ( Android Yapay Zeka ile )

Belki en önemli dökümanım. İnternette en çok karşılaşan sorunlardan birisi orjinal makale yazımıdır. Peki orjinal makaleyi en hızl bir şekilde nasıl yazabiirim. Peki orjinal makaleyi nasıl kolayca yazabilirim ? Gerekenler aşağıda listelenmiştir.

1. Google Keep çalıştıran telefon veya Android  (IOS veya diğer platformlarda denemedim siteyen deneyebilir)

2. Google Voice

3. Ses dönüştürücü sistem (Adobe Media Encoder, Adobe Sound, Adobe Auditon,)

4. Ses yavaşlatıcı sistem

5. Stranslate (İngilizce Videolardaki Sesleri Çevirme)

Şimdi bir videoda anlatılanlar çoğunlukla Google’da yazılı olarak yoktur. Bu anlamda videoda anlatılanların yazılı olarak elinizde olduğunuzu düşündüğümüzde bunlar orjinal makaleler olacaktır. Sitenize koyduğunuzda siteniz ilk sıralara çıkacaktır.

Peki bir videoda anlatılanları nasıl metine dökerim? Tabiki Google Android Voice Speak sistemi ile. Android kullanan cihazınızda mutlaka klavye girişlerinde mikrofon tuşu vardır. Konuştuğunuzu metine döker. Biz de bu sistem vasıtasıyla bir video’yu mp3’e çevirip, o mp3’ü ses dönüştürücü sistem ile insan desibel ses frekans aralığı ile convert edip, Google Voice’e bunu dinletmektir.

Dinletirken hızı yavaşlatıyoruz. Bu sayede tane tane olan kelimeleri Google Android Voice Speak  anlıyor ve tek tek metine dökmeye başlıyor. İngilizce makalelerde çok ama çok etkilidir.

Stranslate ile İngilizce Videoları aynı taktik ile başka bir dildeki konuşmaya çevirip, bu konuşmayı da Google Voice ile metine dökebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.