Oyun

Rekor Kıran 5 Mükemmel Oyun!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bu 5 harika oyun, kırdığı rekorlarla sadece bizi değili tüm dünyayı şaşırttı!

Piyasada yüzlerce oyuna rastlamanız mümkün, ancak sadece bazı seçkin oyunlar rekorları kırarak tarihe geçebiliyor. İşte kırdığı rekorlarla tarihe ismini yazdıran 5 müthiş oyun.

Grand Theft Auto V
GTA serisinin hayranı olmasanız bile GTA V’in birçok rekor kırdığını duymuşsunuzdur. 2013’ün en çok konuşulan oyununun kırdığı rekorlar arasında

– Bir aksiyon-macera oyununun kırdığı en çok izlenen tanıtım videosu rekoru.

– 24 saatte en çok satan aksiyon-macera oyunu.

– 24 saatte en çok satan oyun.

– 24 saatte en çok kazandıran oyun.

– Bir eğlence ürününün 24 saatte getirdiği en yüksek gelir.

– 1 milyar doları en hızlı kazanan oyun.

– 1 milyar doları en hızlı kazanan eğlence ürünü.
World of Warcraft

Önümüzdeki sene 10. yıldönümünü kutlayacak olan World of Warcraft, dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olmaya devam ediyor. Oyunu hiç oynamayanlar da onun ne kadar popüler olduğunu biliyorlar.

WoW, üye sayısında doruk noktasına 12 milyon üyeyle 2010’da ulaşmıştı. Bu sayıya henüz tarihte herhangi bir MMORPG ulaşmış bulunmuyor.

EVE Online

EVE Online, tek sunucuda aynı anda en çok oyuncuyu çevrimiçi olarak barındırma rekorunu elinde bulunduruyor. Eve Online ile diğer birçok MMORPG arasındaki en önemli fark, üzerinde oynayabileceğiniz sadece bir sunucu sunması.

Aynı anda, aynı sunucuda çevrimiçi olan oyuncuların sayısı ise 65.303. Dolayısıyla Eve Online, tek sunucuda dev bir MMORPG oyununun çalışabileceğini ispatlamış bulunuyor.
CityVille

Facebook’un bu günlere ulaşmasında önemli katkısı olan sosyal oyun FarmVille’ı hatırlarsınız. FarmVille’ın öncelik ettiği CityVille ise çıktığı gün 100.000 eşsiz oyuncuya sahip olmayı başardı. Oyun sadece iki haftada 26 milyon eşsiz oyuncuya ulaşarak, en hızlı büyüyen sosyal ağ oyunu haline geldi.
Wii Sports

Tüm zamanların en çok satan oyununun hangisi olduğunu tahmin edebilir misiniz? Eğer cevabınız Super Mario Bros ise, bu cevabınız geçerliliğini birkaç sene önce yitirdi.

40.24 milyon kopya satılan Super Mario Bros, uzun süre en çok satılan oyun olmayı başardı. Ancak Nintendo Wii’nin çıkmasıyla beraber Wii Sports bu ünvanı Mario’nun elinde aldı. Peki Wii Sports ne kadar satmış olabilir? Super Mario Bros’tan çok daha fazla satmamış olsa gerek. Ancak görünen o ki Wii Sports, şu ana kadar 83 milyon kopya satarak Mario Bros’u ikiye katlamış bulunuyor.

CHIP Online

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.