Genel

Retroyu Hissetmenin En Etkili Yolu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Daha çok giyim kuşamda kullanılan retro kelimesi, eskiden moda olan, örneğin 15-20 yıl öncesinin modasına ait giysileri günümüze taşıyarak giymektir. Eskiye ait anlamına gelen retro giyim, daha çok kadınların tercih ettikleri bir tarz olarak farkedilmektedir. Hatta retro ile günümüzün modern giysilerini birleştirerek de çeşitli kombinler elde edilen kadınlar eski ile yeninin uyumunu ortaya koymaktadır.

Fakat retroyu bir yaşam tarzı olarak benimsemiş olanlar için yalnızca giyimde retronun kullanılması yetmemektedir. Bunu tüm hayatına taşımak isteyenler retroyu evlerine de getirmektedir. Eskiden trend olarak kullanılan beyaz eşya, mobilya modellerine talep artışından dolayı pek çok yerde rastlanabilmektedir. 1950’lerden 1980’lere kadar ev dekorasyonunda kullanılmış olan ev eşyaları ile artık evleri dekore etmek de mümkündür.

Salon İçin Retro Aksesuarlar

Eskiden salonları süsleyen büyük pikap, ya da eski model radyo ya da telefon gibi küçük aksesuarlar ile salona retro havasını yansıtmak hiç de zor değildir. Retro kanepe, sehpa ya da yastık gibi mobilya ve salon aksesuarları da yoğunlukla aranılanlar arasındadır. Özellikle çeşitli internet sitelerinde yalnızca retro eşyaya dönük olarak satış yapılıyor olması alıcıları için aksesuar bulma konusunda kolaylık da sağlamaktadır. Örneğin bir abajur ile Retro havası katabilirsiniz. Buradaki bazı abajur modelleri sizlere evinizde retroyu yakalamanıza yardımcı olabilir.

Mutfak İçin Retro

Özellikle renkler ve kullanılan çeşitli mutfak aletleri ile retro tarz, mutfağa yansıtılabilmektedir. Canlı tonların ağırlıklı olarak kullanıldığı retro, ekmek kızartma makinasından buzdolabına, çaydanlıktan çeşitli mutfak eşyalarına kadar pek çok alanda tarz ortaya koyabilmektedir.

Retro mağazaları araştırıp bulmaktansa bu mağazalara internet aracılığıyla ulaşmak ve istenilen eşyayı sipariş vermek de artık mümkündür. Artık yorulmadan retro tarzınızı evinize de uyarlayabilirsiniz. Evinizi ne tarz dekore edebileceğiniz ile ilgili yaratıcı fikirlere de internet aracılığıyla ulaşabilir, ona göre kararınızı verebilirsiniz. Bu konuda tavsiyem tarzsec.com’da ev dekorasyon bölümünü ziyaret etmenizdir.

 

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.