Teknoloji-İnternet

Samsung, Apple’a 290 milyon dolar tazminat ödedi!

Yazar Eren Can

Apple, Samsung’a karşı yeni bir tazminat daha kazandı.

İlgili telif ihlali konusunda mahkemede varılan sonucuna göre Samsung,Apple‘ın bazı cihazlarındaki özellikleri kendi cihazlarında bire bir kullandığı gerekçesiyle 290 milyon Amerikan Doları ceza ödeyecek.

Resmi açıklama şu şekilde:

“Bu dava bizim açımızdan patent ve paranın ötesinde bir anlam ifade ediyor. Dava, insanların sevdiği cihazların üretimindeki inovasyon ve çalışmaya gösterilen saygıyla ilgili. Bu gibi şeylere değer biçmek zor olsa da, mahkemenin Samsung’a ürün kopyalamanın bir bedeli olduğunu göstermesi bizi memnun etti.”

Geçtiğimiz yıl yine Kaliforniya’da görülen patent davasında Samsung 1 milyar dolarlık tazminat talep eden Apple’a karşı yine kaybetmiş ve yaklaşık 600 milyon dolar tazminata mahkum edilmişti. Ayrıca Apple’ın yine Samsung’dan Galaxy S2 davasında kazandığı 40 milyon dolar da dikkate alındığında Samsung, toplamda 1 milyar doları aşkın tazminat ile sonuçlanan patent savaşlarından oldukça yara alarak çıkıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.