Cep Dünyası

Samsung Galaxy S5 Satışa Sunuldu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Samsung Galaxy S5, aralarında Türkiye de olmak üzere toplam 125 ülkede bugün satışa çıktı.

16 GB’lık sürümü 2199 TL, 32 GB’lık sürümün ise 2299 TL olacağı Galaxy S5, yanında Galaxy Gear 2 ve Gear Fit ile beraber pek çok aksesuarla satışta olacak.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5, 5,1 inç Super AMOLED ekranından Full HD çözünürlük sunuyor. Gücünü dört çekirdekli 2,5 GHz’lik işlemcisinden alan cihaz, 2 GB belleğe ve microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilen 16/32 GB depolama seçeneklerine sahip.

Galaxy S5′in 16 MP’lik kamerası 30 fps’de 4K (Ultra HD) video çekebiliyor. Video görüşmeler ve selfie’ler için ise 2.1 MP’lik bir ön kamerası bulunuyor. Parmak izi okuyucusuna sahip. PayPal üzerinden şifresiz ödemeler yapılabilmesini mümkün kılan bu algılayıcı, istenilen dosyaları yalnızca yetki verilen kişilerin parmak izini okutmaları ile görünür kılıyor.

Telefon ayrıca, suya ve toza karşı dayanıklı (IP67). Samsung, telefonla birlikte duş bile alınabileceğini, yalnızca suya atılmaması gerektiğinin altını çiziyor. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışıyor. Yeni TouchWiz arayüzü ile karşımıza çıkıyor. 2800mAh batarya bulunuyor. S5′te Sarı ve beyaz renklerinde iki adet flaş bulunuyor. Ayrıca nem, kalp ve sıcaklık sensörü bulunuyor.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.