Teknoloji-İnternet

Samsung’dan Yepyeni ATIV PC’ler

Pinterest LinkedIn Tumblr

Samsung’tan Yepyeni ATIV PC’ler

Samsung, gerçekleştirdiği etkinlikle Windows PC ve tabletlerden oluşan ATIV serisi tanıtıldı. Etkinlikte tanıtılan cihazları ve özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.
[divider]

Tanıtılan ürünler, ATIV One Style 5,ATIV Tab 3, ATIV Book 9 Plus ve ATIV Q oldu.

Samsung ATIV One Style 5: Masaüstü bilgisayar işlevine sahip, dört çekirdekli AMD A6 işlemci, 4 GB RAM, 21.5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran, plastik kasa, ikişer USB 2.0 ve USB 3.0, ethernet girişi, kulaklık girişi, HDMI, Windows 8 işletim sistemi gibi başlıca özelliklere sahip.

Samsung ATIV Tab 3: Dünyanın en ince Windows tableti olarak tanıtılan ürün, adeta PC gücünde bir tablet. Tasarımında Samsung Galaxy serisi akıllı telefon ve tabletlerden esintiler taşıyan tablet sadece 8.2 mm kalınlığında ve 544 gr ağırlığında. 10.1 inçlik 1366×768 çözünürlükte ekran, Intel Atom işlemci, 2 GB RAM, 64 GB dahili bellek, microSD slotu ve microHDMI çıkışı ürünün teknik özellikleri. S Pen destekli tabletin batarya süresi ise 10 saat.

Samsung ATIV Book 9 Plus: Series 9 PC tabanlı bir dizüstü bilgisayar. 13 inçlik dokunmatik ekrana sahip ürün 3200×1800 piksel çözünürlük sunuyor. 13.6 mm kalınlığındaki dizüstünün ağırlığı ise 1.39 kg. Intel Core Haswell işlemci bulunan ATIV Book 9 Plus SSD depolama seçeneklerine sahip.

Samsung ATIV Q: Windows hem de Android çalıştırabilen hibrit tablet ATIV Q  Her iki işletim sistemini de normal bir tablet ve Ultrabook gibi çalıştırabilen ATIV Q 4 farklı moda sahip: tam klavye erişimli standart dizüstü, standart tablet, yükseltilmiş tablet ve dik duran tablet modu. 1.27 kg ağırlığındaki ürün 13.3 inçlik 3200×1800 piksel çözünürlükte ekran sunmakta. Windows 8 ve Android 4.2.2 modları arasında dosya aktarımı gerçekleştirebildiğiniz, klasörleri paylaşabildiğiniz ve ikisinde de S Pen kullanabildiğiniz ürün gerçekten farklı bir hibrit imajı çiziyor. Intel Core Haswell işlemci, 4 GB RAM, 128 GB SSD, USB 3.0 portu, USB 2.0 portu, microHDMI çıkışı ve SD kart slotu bulunan ürün 9 saatlik batarya ömrü sunuyor.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.