Oyun

Sanal Müzik Dünyası Popmundo!

Yazar Eren Can

Popmundo internet üzerinden oynanabilen tarayıcı tabanlı yani tarayıcınız üzerinden oynanabilen bir oyundur. Yani bu demektir ki diğer online oyunlar gibi bilgisayarınıza destanlar, 10-20 GB’ler indirmenize gerek yoktur. Zaten oyun metin ve görsel bazlıdır. 3D bir oyun değildir. Bu yüzden kesinlikle ve kesinlikle kota dostu bir oyundur. Oyuna üye olmanız ve bu dünyaya giriş yapmanız 10 dakikanızı almaz. Çok çok pratik bir oyun. Neyse şimdi kafanızda deli sorular dimi? Nedir bu oyun, ne değildir falan filaaaaan. Eee bi yerden başlamak lazım.

pop1

Popmundo gerçek hayatta ki insanların oyun üzerinde farklı karakterler oluşturduğu bir sosyal platformdur. Yani her oyuncu oyun içinde bir karakter açar. Ve bu karakterini aynı gerçek hayattaki insanlar gibi dizayn eder. Mesela yaşını seçer. Adını soyadını seçer, dış görünüşünü, eşyalarını vs. ayarlar. Ve farklı yada gerçek hayatı ile paralel bir kişilik oluşturur. Ama kimse sizin gerçek hayatta X olduğunuzu bilmez. Oyununda asıl amacı budur zaten. Bu oyunun yapı taşı diyebiliriz. Şimdi biraz daha oyunun köklerine inelim. Çünkü sadece anlattığım kadarıyla bir oyun olursa beni taşlarsınız falan…

pop2

Popmundo’da oyunun bize sunduğu en büyük nimet müzik oyunu. Yanı arkadaşlar her karakter çok popüler bir sanatçı olabilir. Kendine bir grup açabilir. Oyunda mevcut istediği her ensturmanı çalabilir (elektrogitar, davul, keman, çello, mızıka, turntable ve daha yüzlerce ensturman!) ve oyunda mevcut olan istediği her genre üzerinde çalışabilir, ve uzun vadeli planlarini o genre üzerinde yapabilir. (Bu genrelere örnek olarak: Rock, HipHop, Blues, Caz, Flamenko, Heavy Metal, Punk Rock ve daha nicesi!)

pop3

Oyunda birçok alana yönelebilirsiniz. Yani sırf müzik kariyeri yapacaksınız diye birşey yok. Birbirinden farklı alternatifleriniz mevcut. Mesela ekonomi yönünüz ağır mı basıyor? Bir şirket açıp başına geçebilirsiniz yada bir mekanda CEO olabilirsiniz. Bu CEO’luk Popmundo evreninde onlarca meslek arasında sadece 1 tanesi. Ben paramı müzik ile değil çalışarak iş hayatına atılarak kazanıcam diyorsanız isterseniz bir güvenlik görevlisi, erotik dansçı, barmen, tezgahtar, temizlikçi gibi mesleklerde çalışabilirsiniz. Ama bu size pek kazandırmaz.

pop4

Eğer isterseniz etrafta hastaları iyileştiren iyi kalpli, koca yürekli bir doktor olabilirsiniz. Hem çevrenizdeki insanların taktirini kazanmış hemde Popmundo tarafından “ilk/100/1000 hastamı iyileştirdim” tarzında rozetler kazanabilirsiniz. Dediğimiz gibi Popmundo’da sıkıntıya derde herşeye çare var. Biliyorum çok heyecanlandın.

Yazıma devam edeceğim. Popmundo’da isterniz hiç bir şeyinp eşinden gitmeyip, gerçek aşkınızı bulabilirsiniz! EVET!!! Bunu yapabilirsiniz. Baktınz her şey harika gidiyor, her şey toz pembe. Güzel bir nişan yaptıktan sonra evlenmeniz mümkün! Tabii iki tarafında +18 olması gerekmekte. Baktınız her şey güzel gidiyor, evliliğiniz mükemmel, kariyer yapmak istemiyorsunuz… Tahmin ettiniz bile! Sizi gidiler 😛 Aşkınızın meyvesini alabilir, yani çocuk yapabilirsiniz!

Popmundo’da stres atmanız için harika bir yol var. Oda zombi avı! Her yılın belirli günü Ölüler Günü olur. Ve bu gün Londra’da ki Highgate Cemetery kapılarını oyuncuları için açar. İçeri giren herkes pis kokan korkutucu zombilerle karşılaşır, ve başlarlar tüfekleri ve testereleri ile zombileri çıktıkları deliğe geri döndermeye. Emin olun oyuna alıştıktan sonra şu avlara başlayınca ne kadar zevkli olduğunu kendi gözünüzle göreceksiniz!

Bu yorucu serüvenden sonra Popmundo yine her şeyi karşılıksız bırakmadığı gibi Zombi Avı konusunda da sizlere bir plaket takdim eder. Mesela ilk zombinizi, 100 zombinizi, 500 zombinizi, 1000 zombinizi, 2000,4000,8000,16000,32000,64000 ve 128000 zombiye kadar plaketler mevcut. Ne kadar sinir, ne kadar stres, ne kadar hirs. O kadar zombi demektir gençler! Ellerinize kuvvet hadi bakalım!!

pop5

Ben bu oyunu yillardir oynayan Jeff Witt (3154812) umarim size Popmundo hakkinda guzel bilgiler verebilmisimdir. Umarim Popmundo’yu sevmissinizdir. Eger sizde aramiza katilmak istiyorsaniz; www.popmundo.com

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

6 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.