Dizi

Sıkılmadan İzlenecek Diziler #2

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sıkılmadan izlenecek diziler paylaşımlarına yeni bir seri ile devam ediyoruz. Kesinlikle zevk alacağınız dizi listemiz var. Devamı gelecek…

shanbar

The Shannara Chronicles

Tür: Macera, Fantastik

Süre: Ortalama 42 dakika

Terry Brooks’un Shannara Efsanesi isimli fantastik kitap serisinden uyarlanacak olan dizi, şimdiki medeniyetin yok olmasından binlerce yıl sonraki bir zamanda geçiyor. Orta Dünya’da geçen dizinin ilk sezonu serinin ikinci kitabı olan The Elfstones Of Shannara’yı ele alacak.

outcast

Outcast

Tür: Korku, Dram

Süre: Ortalama 60 dakika

The Walking Dead’in efsane yaratıcısı Robert Kirkman yine bir çizgi roman uyarlamasıyla karşımızda. İlk bölümün senaristliğini de yapan Kirkman, zombilere yaptığı inanılmaz etkiyi bu defa şeytani ve kötü ruhların gizemli dünyasına taşıyor. Sonucunda ise alışkın olduğumuz şeytan çıkarma hikayesi başka bir boyuta taşınıyor. Çocukluğundan itibaren şeytani bir güç tarafından rahatsız edilen Kyle Barnes’ın (Patrick Fugit) hikayesini izleyeceğimiz dizi, tıpkı The Walking Dead gibi korku/gerilim elementlerini hikayenin dış motifleri olarak sunarak, insan ilişkileri ile psikolojilerine odaklanıyor. Fugit’in yanı sıra Philip Glenister ve Wrenn Schmidt’in rol aldığı yapım yaz döneminin kaçırılmaması gereken, en çok konuşulacak dizilerinden bir tanesi.

the-originals

The Originals

Tür: Bilim Kurgu, Korku, Fantastik, Dram

Süre: Ortalama 45 dakika

The Originals The CW tarafından 3 Ekim 2013’te yayınlanmaya başlanan Amerikan televizyon dizisi. Aynı zamanda The Vampire Diaries dizisinin bir yan ürünüdür.

orphanblack

Orphan Black

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Aksiyon

Süre: Ortalama 45 dakika

Yetim Black, Sarah adında zor koşullara adapte olabilmiş kılık değiştiren bir yetimdir. Bir kadının intiharına tanık olduktan sonra Sarah kurbanın kendine çok benzediğini fark eder. Ölü kadının yerine geçerek birikimlerini kullanınca bütün sorunlarının çözüleceğini zannederken onun yerine şaşırtıcı bir gizemin farkına varır: Ölü kadın ve kendisi birer klondur. Sarah cevaplar aradıkça kendisi gibi birçok insanın olduğu öğrenir. Bu kişiler aile fertlerinden şüphelenmeyen ve tamamen farklı koşullarda yetişen genetik olarak aynı insanlardır. Bu klonları kimin yarattığını bilmezken neden bir suikastçi tarafından bir bir öldürüldüklerini de bulmak zorundadır.

brooklyn-nine

Brooklyn Nine-Nine

Tür: Suç, Komedi,

Süre: Ortalama 23 dakika

Jake, işinde iyi, yetenekli ve ekibi içinde yakalama oranı en iyi polistir. Ama öteki yandan ciddiyetten yoksun ve sıkı çalışması gerekmemiş biri olarak oldukça da rahat biridir. Ekibe yeni gelen patron, emrindekilerin “rozetin hakkını vermesi” gerektiğini düşünen biri olarak işe koyulur ve Jake’ten başlar. Bu da komik pek çok olayın yaşanmasına sebebiyet verir.

Brooklyn 99, New York’lu bir grup dedektifin ekip içi ve suçlularla yaşadığı komik olaylar üstüne kurulu olacak.

chuck

Chuck

Tür: Dram, Komedi, Aksiyon

Süre: Ortalama 45 dakika

Zachary Levi’nin canlandırdığı bir “bilgisayar kurdu” olan Chuck bilgisayarına gelen bir mesajı açmasıyla birlikte birdenbire bütün devlet sırları beynine yüklenir. Chuck bir süre sonra kıdemli ajan John Casey ve yeni ortağı Sarah tarafından, bilgisayarcıdaki işiyle ve Ulusal Güvenlik görevleri arasında gidip gelen ikili bir yaşantı sürmeye zorlanır. Ortada Chuck, bir yandan John çekiştirecek, diğer yandan Sarah. Uluslararası teröristler, karşılarına çıkacak suikastçılar ise işin kaymak tabakasını oluşturacak.

daredevil

Daredevil

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Süre: Ortalama 60 dakika

Daredevil, hikayenin merkezinde yer alan ve gündüzleri avukatlık yapıp, geceleri ise suçluların peşinden giden Matt Murdock’ın yaşadığı maceraları konu alıyor.

netflix-stranger-things-poster

Stranger Things

Tür: Gerilim, Korku, Dram

Süre: Ortalama 60 dakika

Wayward Pines’in senaristleri Matt Duffer ve Ross Duffer tarafından oluşturulan Netflix’in yaklaşan bilim kurgu, drama dizilerinden biridir.
Dizi 1980’li yıllarda New York eyaletine bağlı bir liman kasabası olan Montauk’ta geçmektedir. Genç bir çocuk gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler çocuğun ortadan kaybolması ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatarak gerçeği açığa çıkartmaya çalışırlar. Olayın soruşturması derinleştikçe gizli hükümet deneylerinin yapıldığı olağanüstü bir gizemin içine çekilirler. Annesi (Winona Ryder) çocuğunu alabilmek için korkunç doğaüstü güçlerle yüzleşmek zorundadır. Aktör David Harbour kasabanın şerifi olarak dizide rol almaktadır.

dexter

Dexter

Tür: Gizem, Suç, Dram

Süre: Ortalama 60 dakika

Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor.

the-flash

The Flash

Tür: Dram, Macera, Aksiyon

Süre: Ortalama 43 dakika

Dizi, Central City Polis Birimi’nin adli laboratuarının bir üyesi olan ve günlerini suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplamakla, daha teatral lezzeti olan kötü adamları ise süper hızını ve kırmızı tulumunu kullanarak yakalamakla geçiren Barry Allen’ın yaşadığı maceraları konu alacak. Flash haftalık formatta kullanılacak konuya ve kötü adamlara sahip olacak.

12 Comments

 1. Cemal Yoğun Reply

  Aralarında Flash’ı görmek beni mutlu etti. Zira bu aralar yalnızca The Flash dizisini izliyorum.

 2. Dexter der geçerim. 3 defa izledim sevimli seri katilimizi. İzlemeyen varsa mutlaka izlesin.

 3. günümüzde sıkılarak izlenecek bir dizi yok desek doğru olur hepsinin ayrı bir kitlesi var kanatındayım

 4. hanifegurbuzoglu Reply

  Arrow da Flash kadar güzel bence ve birlikte de bölümleri yayınlanıyor tavsiye ederim

 5. Veysel Efendi Reply

  Çok dizi izleyen biri olmama rağmen, neredeyse birkaçı hariç, listedeki hiçbir diziyi izlemedim. Benim için güzel bir öneri listesi oldu.

 6. cemrekaram Reply

  Birçok efsane diziyi izledim bende canım sıkılmadan keyifle izleyebileceğim yeni diziler arıyordum çok sağolun

 7. şahsen Fringe dizisini öneririm eğer halan izlemeyen varsa acilen başlamalı

 8. fatih tunc Reply

  efsane dizi dexter de yeni bölümler var anlaşılan tabi kendine özgü şiddet sahneleride olacaktır.

 9. dexter başta güzel geliyordu ama sonrasında Arka Sokaklar gibi gelmeye başladı hep aynı olay tekrarlanıyor 🙂

 10. Ünsal Terzi Reply

  Aralarında en çok keyif alarak izlediğim şüphesiz ki Orphan Black! Mükemmel bir sürükleyiciliğe sahip!

 11. sıkılmadan izlenecek dizileri tabiri tamda oturmuş hepside sürükleyici tarzda diyebilirim

 12. deryakaradan Reply

  Dexter dizisini çok merak ediyorum herkes de tavsiye ediyor .Vakit bulunca hemen başlayacağım.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.