Dizi

Sıkılmadan İzleyeceğiniz Türden Diziler #7

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sıkılmadan izleyeceğiniz türden diziler paylaşımlarına yeni bir seri ile devam ediyoruz. Bu yazımızda sizler için seçtiğim yabancı dizi tavsiyelerim.

YABANCI DİZİ TAVSİYELERİ

Dark – (2017-) – IMDb: 7,7

Kayıp bir çocuk. Bir yanıt bulmak için ümitsizce çabalayıp duran dört aile. Ve bu aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar ile gerçekler. Küçük kasabanın kaderi değişir ve gerçek yüzü ortaya çıkar.

Mad Men – (2007-2015) – IMDb: 8,6

1960’ların New York’unda geçen Mad Men, sizi herkesin bir şeyler sattığı ve hiçbir şeyin beklentiniz doğrultusunda gerçekleşmediği sürprizlerle dolu bir dünyaya, reklamcılığın güçlü ve görkemli ‘Altın Çağı’na götürüyor. Egonun hüküm sürdüğü bu dünyada esas oyuncular satış sanatındaki ustalıklarını sergilerken, bazen satışa çıkan kendi özel yaşantıları olacak.

Rome – (2005-2007) – IMDb: 8,8

1920×1080 Wallpaper

Tarihi dizileri sevenlerin hayranlıkla izleyebileceği Roma, HBO yapımlarından olan muhteşem bir eserdir. Her şehrin kendi sırları vardır. Cumhruyet’in kuruluşundan dörtyüz yıl sonra, Roma bir milyon insanın yaşadığı kozmopolit bir başkent, hızla büyüyen imparatorluğun merkez üssü ve dünyadaki en zengin şehirlerinden biriydi. Cumhuriyet, tek bir adamın mutlak gücü eline geçirmeden, paylaşılan iktidar ve şiddetli kişisel rekabet ilkeleri üzerine kurulmuştu.

The Office – (2005) – IMDb: 8,8

Burası Dunder Mufflin Kağıt Şirketi. Sıradan gibi görünen ama sıra dışı komik bir ofis. İktidar düşkünü bir patron, her biri ayrı karakterde çalışanlar, 9-17 arası bitmesi gereken işler ve modern dünyanın en vazgeçilmez unsuru ofis hayatı! Ama Michael Scott (Steve Carell) sıradan bir patron değil; Şakaları çalışanları tarafından anlaşılmayan çalışanlarının gözünde kaba, sevimsiz, sinir bozucu, ırkçı, cinsiyetçi ve verdiği hiçbir sözü yerine getiremeyen patron ama aslında o bir komedyen, bir dost, bir yardımsever…

BBC televizyonun aynı adlı dizisinden uyarlanarak Amerikan versiyonu da çekilen The Office, sit-com komedilerine yeni bir soluk getirdi…

1 Comment

  1. keşke vaktimiz olsa da doya doya izlesek ama malesef ki iş hayatımız cok yogun ama kayda değer bilgi..

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.