Film Önerileri

Sıkılmadan İzleyeceğiniz Türden Filmler #21

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sıkılmadan izlenecek filmler paylaşımlarına yeni bir seri ile devam ediyoruz. Kesinlikle zevk alacağınız film listemiz var.

Super 8

Yıl 1979…Nevada’da Area 51′ adıyla anılan gizli bir askeri bölgeden Ohio’ya çok özel bir kargo taşınmaktadır. Bu kargoyu taşıyan yük trenine intihar saldırısı gerçekleştirilir ve tren raydan çıkar.  Ancak tren kazası, bu özel kargonun serbest kalmasına neden olur. Dünya bunun sonuçlarını yaşayacaktır.

Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2011
Yapımı : 2011 – ABD
Tür : Bilim Kurgu, Gerilim, Gizem
Süre: 112 Dak.
Yönetmen : J.J. Abrams
Oyuncular : Elle Fanning, Amanda Michalka, Ron Eldard, Kyle Chandler, Joel Courtney

https://www.youtube.com/watch?v=tCRQQCKS7go

Gizli Sayılar – Hidden Figures

Sovyetler Birliği’nin 1957’de Sputnik I ile Yuri Gagarin’i uzaya göndermesinin ardından, Amerika Birleşik Devletleri’nde özellikle NASA üzerinde yörüngeye bir astronot gönderme konusunda baskı iyice artmıştır. Uzay Araştırmaları Birimi’nin başındaki Al Harrison (Kevin Costner), aralarında siyah kadın matematikçi Katherine Goble Johnson’ın (Taraji P. Henson) da aralarında bulunduğu özel bir ekip kurar. Matematik dehası Johnson ile birlikte bir başka matematikçi Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) ve mühendis Mary Jackson (Janelle Monae), çalıştıkları kurumda karşılaştıkları bütün ayrımcı kurallara rağmen, Amerika’nın uzaya insan gönderme araştırmalarında hayati önemde işler başaracak, birçok önyargıyı yıkmayı başaracaklardır.

Vizyon Tarihi: 24 Şubat 2017
Yapımı : 2016 – ABD
Tür : Dram
Süre: 127 Dak.
Yönetmen : Theodore Melfi
Oyuncular : Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe, Kevin Costner, Kirsten Dunst

Zeka Pırıltısı – Flash Of Genius

Yapımı : 2008 – ABD
Tür : Biyografi, Dram
Süre: 119 Dak.
Yönetmen : Marc Abraham
Oyuncular : Dermot Mulroney, Lauren Graham, Greg Kinnear, Aaron Abrams, Alan Alda

Kalbini Dinle – August Rush

Vizyon Tarihi: 29 Şubat 2008
Yapımı : 2007 – ABD
Tür : Dram, Müzikal
Süre: 114 Dak.
Yönetmen : Kirsten Sheridan
Oyuncular : Robin Williams, Freddie Highmore, Jonathan Rhys Meyers, Alex O’Loughlin, Keri Russell

Efsane Adam – The World’s Fastest Indian

Vizyon Tarihi: 12 Mayıs 2006
Yapımı : 2005 – ABD , Yeni Zelanda , İsviçre , Japonya
Tür : Biyografi, Dram, Komedi, Macera, Romantik, Spor
Süre: 127 Dak.
Yönetmen : Roger Donaldson
Oyuncular : Anthony Hopkins, Antony Starr, Jessica Cauffiel, Craig Hall, Chris Williams

Özgürlük Yazarları – Freedom Writers

23 yaşındaki idealist genç öğretmen Erin Gruwell (Hilary Swank), ilk ders günü için Wilson Lisesi’nin kapısından adımını atarken içine girmekte olduğu yepyeni dünyayı kucaklamaya hazırdır. Sınıfında çok çeşitli ırk ve toplum katmanlarından gelen sorunlu öğrenciler- vardır. Hepsinin de günü yaşamaktan başka umudu, beklentisi kalmamış gibidir. Gençlerin durumuna yüzeysel bakınca, paylaştıkları tek şey birbirlerine karşı nefretleridir. Derslere aktif katılımı şiddetle reddettikleri gün gibi ortadadır. Buna rağmen Erin günlük bazda onların ilgisini çekebilmek için çeşitli yöntemler denemeye çalışır. Ancak filmin odak noktasına getto gerçeklerinin gelmesi uzun sürmez. Erin’in sınıfındaki bir Latin çete üyesinin yakından tanıklık ettiği ırkçı kökenli çeteler çatışmasının yankıları ve Erin’in ders sırasında yasakladığı ırkçı karikatür yüzünden sınıfta ateşli tartışmalar başlar. Öğrenciler, genç öğretmeni kendilerini dinlemeye zorlarlar. İdealist gözlüklerini çıkartmasını, gençlerin sokaklardaki ilan edilmemiş savaş ortamından hayatta kalış hikayelerini dikkate almasını isterler. Erin artık öğrencilerle iletişim kurmaya başlamıştır. Sınıfa öncelikle müziği ve bir başka tür gettonun edebiyatı kabul edilen “The Diary of Anne Frank”ı getirir. Bu basit araçlar sayesinde, hoşgörüsüz ortamın acısını çeken ve kendi topluluklarının dışındaki dünyayla sürekli mücadele halinde olan öğrencilerin gözlerini açmaya başlar.

Vizyon Tarihi: 9 Mart 2007
Yapımı : 2007 – ABD , Almanya
Tür : Biyografi, Dram, Suç
Süre: 123 Dak.
Yönetmen : Richard LaGravenese
Oyuncular : Hilary Swank, Patrick Dempsey, Hunter Parrish, Imelda Staunton, Robert Wisdom

3 Comments

  1. gizli sayılar filmini özellikle öneririm. listedeki diğer filmleri ise zaman buldukça izlemeyi düşünüyorum.

  2. August Rush’ı ilk kez eski erkek arkadaşımla birlikte izlemiştim. Bir kız olarak söyleybilirim ki, bir kızı etkilemek isterseniz kesinlikle beraber izlemek için önereceğim bir filmdir.

  3. Özgürlük yazarlarını bir süre önce izlemiştim. Çok güzel bir film. Eğer hala izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.