Film Önerileri

Sıkılmadan İzleyeceğiniz Türden Filmler #22

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sıkılmadan izlenecek filmler paylaşımlarına yeni bir seri ile devam ediyoruz. Kesinlikle zevk alacağınız film listemiz var.

Lion Filmi

Vizyon Tarihi: 3 Şubat 2017
Yapımı : 2016 – Avustralya , İngiltere , ABD
Tür : Dram
Süre: 118 Dak.
Yönetmen : Garth Davis

5 yaşındaki Saroo, Hindistan kırsal kesimindeki bir köyde ailesiyle birlikte fakir ancak mutlu bir hayat yaşamaktadır. Ancak ağabeyinin gelmesini beklediği tren istasyonunda yaşadığı kötü tesadüfler sonunda evinden kilometrelerce uzaktaki, başka bir dilin konuşulduğu Kalküta’da kendini yapayalnız bulur. Burada sokaklarda zor bir hayat yaşadıktan sonra önce yetimhaneye alınır, sonra da Avustralyalı Brierley ailesi tarafından evlat edinilir. Tazmanya’da yaşayan yeni ve zengin ailesiyle rahat bir gençlik dönemi geçiren Saroo, aradan 25 yıl geçtikten sonra kaybettiği ailesini bulma isteğiyle Hindistan’a geri döner.
Saroo Brierley’nin gerçek öyküsünden uyarlanan film, 6 dalda Oscar adaylığı kazandı.

Thor 3: Ragnarok Filmi

Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi
IMDB: 8,1
Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017
Süre: 130 Dakika

Thor, evrenin diğer tarafında, kudretli çekici olmadan hapis kalmıştır. Kuvvetli yeni tehdit, merhametsiz Hela’nın yol açacağı kıyameti (Ragnarok), kendi dünyasının yok oluşunu ve Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek için Asgard’a dönmek üzere, kendini zamana karşı yarışırken bulur. Fakat, daha önceki müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la kendisini karşı karşıya getiren ölümcül bir yarıştan sağ çıkmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=o51ympmKv9k

Frekans Filmi

Vizyon Tarihi: 28 Nisan 2000
Yapımı : 2000 – ABD
Tür : Bilim Kurgu , Dram , Tarih
Süre: 118 Dak.

Zamanda geriye yolculuk etme şansınız olsaydı ve hayatınızda sadece tek bir olayı değiştirebilseydiniz bu neolurdu?john sullivan için bu sorunun sadece tek bir yanıtı vardı. 12 ekim 1969 da kontrolden çıkan bruxton yangınında kahramanca ölen itfiayeci babası frankin geri gelmesini sağlamak. johnun çocukluğundan beri tek hayali bu talihsiz günü engelleyebilmektir. doğaüstü bir olay sonucu john düşlediği hayale tam olarak kavuşabileceği inanılmaz bir fırsat yakalar. hemde istediğinden fazlasını…

Bright Filmi

Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Fantastik, Bilim-Kurgu, Gerilim
IMDB: 6,8
Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2017

Filmin geçtiği dönem insanların, orkların, elflerin ve perilerin, başka bir deyişle bütün fantastik ırkların bir arada yaşadığı bir zaman diliminde geçmektedir. İnsan ırkına mensup Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde partner olan iki polis memurudur. Aralarındaki farklılıkları aşmanın yanı sıra kanunu çiğneyenlerle de mücadele etmektedirler. Günün birinde bildikleri dünya tehdit altına girer. Artık genç dişi elfi ve yanlış ellerde her şeyi yok edebilecek, çoktan unutulduğu sanılan bir kutsal emaneti savunmak için beraber çalışmalıdırlar…

Hollywood’un sevilen yıldızı Will Smith, Joel Edgerton ve Ejderha Dövmeli Kız ile yaptığı çıkışın hemen peşinden sayısız projede karşımıza çıkan Noomi Rapace’ı başrollerine yerleştiren filmin yönetmen koltuğunda Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer otururken, filmin senaryosu ise tanınmış senaryocu Max Landis’in elinden çıkma.

Yedinci Hayat Filmi

Ülke: İngiltere, Fransa, Belçika
Tür: Aksiyon, Macera, Suç, Bilim-Kurgu
IMDB: 6,9
Vizyon Tarihi: 1 Eylül 2017

Dünyanın nüfus artışı nedeniyle yeni bir yasa getirilmiştir ve aileler artık yalnızca birer çocuk sahibi olabilecektir. Ancak birbirinin birebir aynı olan yediz kız kardeşler hükümetin konuyla ilgilenen ve merhametsiz Nicolette Cayman tarafından yönetilen kolu Çocuk Tahsisi Bürosu’yla tehlikeli bir saklambaç oynamaktadır. Göze batmamak yerine hepsi sanki tek bir kişiymiş gibi davranmaktadırlar. Karen Settman isminde tek bir kadın olarak haftanın her günü değişik bir kardeş dışarı çıkmaktadır. Ancak büyük babaları tarafından haftanın 7 günüyle adlandırılan kardeşlerden birinin bir gün eve geri dönmemesi bütün düzeni yıkacaktır…

Başrollerinde Noomi Rapace, Willem Dafoe ve Glenn Close’un bulunduğu bilim-kurgu gerilim filminin yönetmen koltuğunda Tommy Wirkola bulunurken filmin senaryosunu ise Max Botkin ile Kerry Williamson kaleme aldı.

https://www.youtube.com/watch?v=_niW5iCmj0s

5 Comments

  1. marvel filmlerine her zaman bayılmışımdır bu bağlamda geçtiğimiz aylarda vizyona giren thor’un yeni filmi beklentilerimi yüksek derecede karşılıyor.

  2. BRİGHT FİLMİNİ İZLEDİM GERÇEKTEN ÇOK HOŞ BİR FİLM 2 SAAT NASIL GEÇTİ ANLAMADIM GERÇEKTEN

  3. frekans ve 7. hayat filmlerini ilk fırsatta izliyeceğim listeme aldım bu filmleri

  4. will smithin olmsı yedinci hayatı izlenir kılıyor gerçekten oldukça kaliteli bir film olmuş

  5. çok tatlı filmler ayrıca brigh filmi güzel tavsiye ederim herkese

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.