Teknoloji-İnternet

Snapchat’in Akıllı Gözlüğü Satışa Sunuldu

Yazar Eren Can

Snapchat, Spectacles adını verdiği, kısa video çekebilen güneş gözlüğünü satışa sundu.

Çerçevelerinin yan kısımların 115 derecelik kamerala lenslerine sahip olan Spectacles gözlüğü, 10 saniyelik videolar çekmekte ve bu videolar kablosuz bağlantı üzerinden telefonunuza aktarılmakta. Gözlüğün kayıt için kullanımı oldukça basit. Sol veya sağ üstteki butona bir kere basınca kayıt başlıyor ve 10 saniye sonra kendiliğinden duruyor. Kayıt başlamadan önce sol üst taraftaki led ışıklar yanıp sönmeye başlıyor. Bunun nedeni de kişinin video kaydı yaptığının gösterilmesi yani gizli bir video kaydının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Black, teal ve coral olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulacak gözlükler, 129,99 dolarlık fiyat etiketine sahip. Spectacles’ın internetten satışa sunulması birlikte firma daha çok gelir sağlayacak. Ürün şimdilik sadece ABD’de satışa sunuldu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

4 Yorum

  • Snapchat ‘i hiç kullanmadım bu güne kadar ama görüyorum ki facebook onu alabilmek için oldukça uğraştı olmayınca da onunla aynı kullanıma sahip güncellemeler yaptı. Güzel bir yenilik ne kadar kullanışlı olur orasını zaman göstereceğini düşünüyorum.

  • Nerede kaldı gizlilik mahremiyet. Bundan çok daha mantıklı olan Google Glass bile bir sürü sorunla karşılaştı. İnsanlar kafayı yemiş neden böyle bir şey almak istenir ki.

  • Teknoloji bakalım bize daha neler gösterecek hep birlikte göreceğiz. Ama insanın işini kolaylaştırırken umarım dogaya zarar veren icatlar ortaya cıkmaz. Gözlüğü de epey begendım.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.